Media: Trzaskowski i Biedroń na tajnym spotkaniu. Rozmawiali o współpracy

Polska
Media: Trzaskowski i Biedroń na tajnym spotkaniu. Rozmawiali o współpracy
PAP/Radek Pietruszka, PAP/Marcin Obara
Według medialnych doniesień, Trzaskowski i Biedroń rozmawiali o wspólnym projekcie politycznym

Doszło do tajnego spotkania Rafała Trzaskowskiego z Robertem Biedroniem. Politycy mieli dyskutować o wspólnym centrowo-lewicowym projekcie bez udziału konserwatystów z Platformy Obywatelskiej - podaje "Super Express".

Dziennik informuje, że we wtorkowy wieczór doszło do tajnego spotkania prezydenta Warszawy, wiceprzewodniczącego PO Rafała Trzaskowskiego z liderem Wiosny, europosłem Robertem Biedroniem.

 

"Nieoficjalnie wiemy, że politycy dyskutowali o wspólnym centrowo-lewicowym projekcie bez udziału konserwatystów z Platformy Obywatelskiej" - pisze tabloid.

 

Politycy mieli spotkać się w stołecznym ratuszu

 

Dziennikarze tak opisują spotkanie: "Warszawski ratusz, późny wieczór. Do prezydenta stolicy i jednego z liderów PO Rafała Trzaskowskiego przyjeżdża europoseł Wiosny Robert Biedroń. Politycy znają się od lat, świetnie się dogadują. Po krótkiej wymianie uprzejmości rozmowa schodzi na tematy czysto polityczne".

 

ZOBACZ: CBOS: Hołownia ponownie liderem rankingu zaufania

 

Według anonimowego informatora spotkanie dotyczyło m.in. projektu centrowo-lewicowego obydwu polityków. Informator "SE" spekuluje, że projekt ten miałby powstać w ramach ruchu Rafała Trzaskowskiego lub całkowicie nowego bytu, ale bez udziału konserwatystów z PO.

 

"Chcemy postawić na takie kwestie, jak aborcja, wolność, prawa kobiet, Unia Europejska etc." – opowiada informator gazety. Tabloid przyznaje jednak, że nie udało mu się potwierdzić tych anonimowych informacji, gdyż obaj politycy byli "nieosiągalni".

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie