88-latek pędził prawie 200 km/h. Chciał zdążyć na szczepienie

Świat
88-latek pędził prawie 200 km/h. Chciał zdążyć na szczepienie
Zdj. ilustracyjne/Gendarmerie du Bas-Rhin
88-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 80 km/h

Francuska policja zatrzymała 88-letniego kierowcę, który jechał z prędkością 191 km/h. Mężczyzna tłumaczył, że znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość, bo nie chciał spóźnić się na szczepienie przeciwko Covid-19.

Do zdarzenia doszło w czwartek na drodze nr. 500 w miejscowości Bischoffsheim na wschodzie Francji. Żandarmi zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego, który pędził z prędkością 191 km/h. W miejscu tym obowiązuje ograniczenie prędkości do 110 km/h.   

 

Jak się okazało za kierownicą auta siedział 88-letni mężczyzna. Senior tłumaczył funkcjonariuszom, że przekroczył prędkość o ponad 80km/h, bo spieszył się na szczepienie przeciwko koronawirusowi.

 

ZOBACZ: 18-latek cieszył się prawem jazdy jeden dzień

 

Jego tłumaczenia nie przekonały jednak policjantów. Mężczyźnie odebrano prawo jazdy, a jego samochód został "unieruchomiony" - poinformowała żandarmeria na Facebooku.

 

Nie wiadomo, czy senior w końcu dotarł do punktu szczepień.

 

 

"Dla bezpieczeństwa wszystkich, przestrzegajmy ograniczeń prędkości, nawet jeśli mamy prawo jazdy od 60 lat" - zaapelowali funkcjonariusze.

 

We Francji pierwszą dawkę szczepionki przyjęło ponad 2,6 mln osób, a ponad 1,3 mln z nich otrzymało również drugi zastrzyk.

dk/ml/ polsatnews.pl, "Le Figaro"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie