Bosak: bardziej boję się szkód gospodarczych niż zdrowotnych

Polska
Bosak: bardziej boję się szkód gospodarczych niż zdrowotnych
Polsat News
Krzysztof Bosak (Konfederacja) w "Graffiti"

- Trzeba jak najszybciej pozwolić ludziom wrócić do pracy, ale nikogo nie wystawiać na sytuację ryzykowną - powiedział w "Graffiti" poseł Konfederacji Krzysztof Bosak. Jak dodał, "to niegodziwe", że zabrania się pracować tym, którzy nie dostają od rządu żadnej zapomogi. On sam - jak przyznał - bardziej boi się szkód gospodarczych spowodowanych pandemią niż ewentualnych szkód zdrowotnych.

Prowadzący program Marcin Fijołek zapytał Krzysztofa Bosaka o to, czym jest "trollowanie" rządu i "koronapanika".

 

- To mechanizm angażujący opinię publiczną na losowym, nieprzewidywalnym, ale pozornie racjonalnym zmienianiu obostrzeń, żebyśmy nieustannie skupiali na tym swoją uwagę i dyskutowali, czy to ma sens, czy nie - odpowiedział poseł Konfederacji. 

 

Jak dodał, "bez ustanku i końca dyskutujemy o tym, że to nas dotyczy", co powtarzają media.

 

ZOBACZ: Ponad milion Polaków otrzymało dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19

 

Krzysztof Bosak został zapytany o to, czy on sam obawia się pandemii koronawirusa. - Trochę się obawiam, natomiast jest to już zupełnie inna skala strachu niż na wiosnę, gdy nie wiedzieliśmy co to jest i jaka będzie śmiertelność, jaka będzie skala szkód społecznych. W tej chwili, wydaje mi się, że zdecydowanie bardziej boję się szkód gospodarczych - odpowiedział.

 

Jeżeli chodzi o aspekty zdrowotne - mówił Bosak - "sami lekarze zaczęli podchodzić do tego w sposób bardziej stonowany". Jak podkreślił, wielu medyków apeluje o to, by ochrona zdrowia powróciła do normalnego funkcjonowania. 

 

WIDEO: Krzysztof Bosak w "Graffiti"

  

"System był w zapaści jeszcze przed pandemią"

 

Polityk Konfederacji powiedział, że ochrona zdrowia była pod ścianą także przed pandemią - brakowało bowiem pielęgniarek i lekarzy specjalistów, a na świadczenie niektórych usług czekało się wiele lat. Jak podkreślił, system ochrony zdrowia już wtedy był w zapaści, a pandemia co najwyżej ujawniła te aspekty, o których nie dyskutowało się wcześniej w mediach.

 

- Jeżeli chodzi o dział gospodarczy, zdecydowanie zgadzam się, że jak najszybciej trzeba pozwolić wrócić ludziom do pracy, ale nikogo nie wystawiając na sytuację ryzykowną - stwierdził. Jak ocenił, jeśli ktoś nie dostaje rządowej zapomogi - "to niegodziwe zabraniać im pracować".

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie