CBA zachęca do wpłat na zakup sztandaru. "Chodzi o poczucie wspólnoty"

Polska
CBA zachęca do wpłat na zakup sztandaru. "Chodzi o poczucie wspólnoty"
CBA
Interia: CBA zachęca do wpłat na zakup sztandaru

Centralne Biuro Antykorupcyjne obchodzi w tym roku 15-lecie istnienia. Obecni i byli funkcjonariusze mogą z tej okazji… ufundować okolicznościowy sztandar. - To inicjatywa funkcjonariuszy. CBA stać na ufundowanie sztandaru, ale chodzi tu o poczucie wspólnoty - mówi Interii Stanisław Żaryn, rzecznik CBA.

Informacja pojawiła się w środę na stronie internetowej Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

 

"Sztandar to symbol najważniejszych wartości, tradycji, honoru i męstwa. Możliwość jego fundacji to zaszczyt dla całej społeczności Centralnego Biura Antykorupcyjnego i znak wiernej służby Ojczyźnie. Z tego względu zapraszamy byłych funkcjonariuszy i pracowników CBA do wsparcia tej inicjatywy" - czytamy.

ZOBACZ: Fałszywe faktury o wartości 37 mln zł. Zatrzymania CBA

 

W sieci rozgorzała natomiast dyskusja, dlaczego CBA zbiera pieniądze na sztandar od własnych funkcjonariuszy? Interia zapytała o to rzecznika CBA Stanisława Żaryna.

 

- Oczywiście, że może, ale pamiętajmy, że to okazja do tego, by budować pewną wspólnotę, otoczkę wokół obchodów. Inaczej się wówczas przeżywa takie wydarzenie. Wspólne ufundowanie sztandaru to inicjatywa, w którą każdy może się włączyć, a później inaczej się to odbiera, niż gdyby samo CBA zakupiło sztandar. Bo oczywiście ani w sensie finansowym, ani logistycznym, nie byłby to dla nas żaden problem. Zdecydowano, że taka inicjatywa funkcjonariuszy inaczej wybrzmi pośród samych pracowników CBA - tłumaczy Żaryn.

 

Więcej na temat w Portalu Interia.

 

zdr/ Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie