Minister zdrowia Adam Niedzieski ma negatywny wynik testu na koronawirusa

Polska
Minister zdrowia Adam Niedzieski ma negatywny wynik testu na koronawirusa
Adam Guz/ KPRM
Minister zdrowia Adam Niedzielski

Czwartkowy test na koronawirusa u ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dał wynik negatywny - powiedział rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz. Minister przebywa na kwarantannie po kontakcie z zakażonym koronawirusem szefem KPRM Michałem Dworczykiem.

- Minister Adam Niedzielski po popołudniowym badaniu otrzymał negatywny wynik testu. Czeka aktualnie na decyzję sanepidu, zwalniającą z kwarantanny, i wówczas powróci do standardowego wykonywania obowiązków - powiedział rzecznik. 

 

ZOBACZ: Szef KPRM Michał Dworczyk zakażony koronawirusem

 

"W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność COVID-19 w najbliższym czasie będę pracował w trybie zdalnym" - poinformował w poniedziałek szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk.

 

 

Rzecznik rządu Piotr Müller podkreślił, że w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów stosowane są wszystkie zasady związane z zapobieganiem zakażeń. Jak wskazał, realizowane są spotkania zdalne, stosowane są maseczki, dezynfekcja, odbywa się mierzenie temperatury oraz podejmowane są inne niezbędne działania.


emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie