Szef KPRM Michał Dworczyk zakażony koronawirusem

Polska
Szef KPRM Michał Dworczyk zakażony koronawirusem
Krystian Maj/ KPRM
Michał Dworczyk

"W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność COVID-19 w najbliższym czasie będę pracował w trybie zdalnym" - poinformował szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk. Wiadomo już, że premier Mateusz Morawiecki nie trafi na kwarantannę.

O zakażeniu minister poinformował we wpisie na Twitterze. "Przestrzegajmy zasad sanitarnych i szczepmy się!" - zaapelował Michał Dworczyk. 

 

Rzecznik rządu Piotr Müller podkreślił, że w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów stosowane są wszystkie zasady związane z zapobieganiem zakażeń. Jak wskazał, realizowane są spotkania zdalne, stosowane są maseczki, dezynfekcja, odbywa się mierzenie temperatury oraz podejmowane są inne niezbędne działania.

 

- W związku ze stosowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa nie zaistniały przesłanki objęcia kwarantanną premiera - poinformował Müller.

 

Minister Adam Niedzielski, który w piątek uczestniczył wraz z Dworczykiem w konferencji prasowej, o swoje zdrowie pytany był w TVP. - Z moim zdrowiem wszystko w porządku, natomiast rzeczywiście, jak tylko dowiedziałem się o tym, że pan minister Dworczyk ma pozytywny wynik testu, nie czekając na nic, zabrałem się szybko do domu i żeby nie narażać współpracowników na ewentualne konsekwencje zakażenia po prostu dokonałem pewnej samoizolacji - wyjaśnił minister.

 

Jak zaznaczył, teraz czeka na informacje i dalsze decyzje ze strony sanepidu.

jo/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie