Prezydent Ukrainy: Nord Stream 2 to pułapka dla Europy

Świat
Prezydent Ukrainy: Nord Stream 2 to pułapka dla Europy
Twitter/Володимир Зеленський
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

Gazociąg Nord Stream 2 to pułapka dla Europy - napisał w środę wieczorem na Twitterze prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Wraz z prezydentem Polski Andrzejem Dudą mamy jasne i niezmienne stanowisko w sprawie tego projektu - dodał. Prezydenci rozmawiali telefonicznie.

"Mamy z Andrzejem Dudą jasne i niezmienne stanowisko w sprawie Nord Stream 2. Nie można do niego dopuścić. NS2 to pułapka dla całej Europy" - napisał Zełenski.

 

ZOBACZ: Prezydent Ukrainy chce, by wynagrodzenie w jego kraju "było takie jak w Polsce"

 

 

Podziękował też prezydentowi USA Joe Bidenowi za sankcje i podkreślił, że ich wzmocnienie to energetyczne bezpieczeństwo Europy.

Zaproszenie dla prezydenta Polski 

W swoim wpisie Zełenski podziękował również Polsce za inicjatywę odsprzedania Ukrainie 1,2 mln dawek szczepionki przeciw Covid-19. W komunikacie biura ukraińskiego prezydenta dodano, że Zełenski zaznaczył w czasie rozmowy z polskim prezydentem, że jest to mocny sygnał solidarności z Ukrainą. Wyraził nadzieję, że preparat będzie odsprzedany już w marcu, po dopełnieniu wszelkich formalności.

 

ZOBACZ: Andrzej Duda w młodości. Zdjęcie podbija internet

 

W komunikacie czytamy także m.in., że Zełenski zaprosił Dudę na Ukrainę, by wziął udział w uroczystościach z okazji obchodzonego w tym roku 30-lecia niepodległości tego kraju oraz w szczycie tzw. krymskiej platformy. Poprzednio Andrzej Duda złożył wizytę na Ukrainie w październiku 2020 roku.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie