"Nowy Ład". Prezydent spotka się z premierem. "Program wymaga głębokiej analizy"

Polska
"Nowy Ład". Prezydent spotka się z premierem. "Program wymaga głębokiej analizy"
PAP/Hanna Bardo, PAP/Jakub Szymczuk
Premier spotka się z prezydentem. Porozmawiają o "Nowym Ładzie"

- Prezydent Andrzej Duda umówił się z premierem Mateuszem Morawieckim na kolejne spotkania w sprawie programu "Nowy Ład" - powiedział w środę prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. Podkreślił, że "Nowy Ład" to plan obejmujący wiele sfer życia publicznego, który "wymaga bardzo głębokiej analizy".

W poniedziałek prezydent Duda rozmawiał z premierem Morawieckim o założeniach programu "Nowy Ład". Kancelaria głowy państwa podała po spotkaniu m.in., że prezydent chce wesprzeć rząd przy tworzeniu programu jak najszybszej odbudowy gospodarki po wielomiesięcznych obostrzeniach.

 

Prezydencki rzecznik Błażej Spychalski powiedział w środę, że to było długie spotkanie, na którym prezydent wraz z szefem rządu przy udziale współpracowników rozmawiali o propozycji "Nowego Ładu".

 

ZOBACZ: Warszawa pomaga restauratorom. Nie zapłacą drugiej raty za koncesję na alkohol

 

- Ponieważ propozycja ta jest bardzo obszerna, pan prezydent umówił się z panem premierem, że dojdzie do kolejnych spotkań zakresie programu "Nowy Ład" - zaznaczył Spychalski.

 

Rzecznik: toczy się dyskusja wokół "Nowego Ładu"

 

Na pytanie, jak prezydent odnosi się do programu, Spychalski odpowiedział, że "Nowy Ład" to "bardzo obszerny, wielowątkowy program obejmujący wiele sfer życia publicznego, który wymaga bardzo głębokiej analizy".

 

- Taka analiza jest w tej chwili dokonywana, taka dyskusja w tej chwili się toczy - zaznaczył rzecznik prezydenta.

 

W lutym kierownictwo PiS zaakceptowało program "Nowy Ład". Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, program zawierający przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii, ma być zaprezentowany w najbliższym czasie.

 

Morawiecki o "właściwym kierunku", w którym idzie Polska

 

Premier mówił w drugiej połowie stycznia, że w ramach programu rząd zaproponuje "cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych".

 

Natomiast w czwartek napisał na Facebooku, że "inwestycje w najnowocześniejsze technologie to przyszłość polskiej gospodarki i jeden z fundamentów naszego planu Nowego Ładu".

 

"Wchodzimy w dobę czwartej rewolucji cyfrowej, a nasz kraj w ciągu ostatnich lat stał się potęgą w produkcji baterii litowo-jonowych, niezbędnych w tej transformacji. To przykład właściwego kierunku, w jakim zmierza Polska" - uznał Morawiecki.

 

Inwestycje w najnowocześniejsze technologie to przyszłość polskiej gospodarki i jeden z fundamentów naszego planu Nowego Ładu. 🇵🇱🔋💻📈

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 24 lutego 2021

 

 

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie