W USA urodził się szczeniak z sześcioma łapami

Świat
W USA urodził się szczeniak z sześcioma łapami
Neel Veterinary Hospital/Facebook
"Wszystkie jej łapy poruszają się i reagują na bodźce jak u normalnego szczeniaka"

W stanie Oklahoma w USA urodził się szczeniak z sześcioma łapami - poinformował szpital weterynaryjny z Oklahoma City. Jak dodał, jest to prawdopodobnie pierwszy pies z takim połączeniem wad wrodzonych, który przyszedł na świat żywy.

O narodzinach suczki, nazwanej Skipper, Neel Veterinary Hospital poinformował w niedzielę na swojej stronie na Facebooku. Zamieścił także zdjęcie pieska. "Przeżyła już dłużej, niż przypuszczamy, że jakikolwiek inny pies (ma zaledwie cztery dni - opublikowane badania nie wskazują, że jakikolwiek urodził się żywy) z jej połączeniem wad wrodzonych" - poinformował szpital.

 

Skipper ma jedną głowę i klatkę piersiową, ale dwie drogi moczowe, dwa układy rozrodcze, dwa ogony i sześć łap. Ma także oznaki rozszczepu kręgosłupa. Szpital podał, że organy szczeniaka są w świetnej formie, Skipper normalnie je, załatwia się i jest "bardzo silna".

 

 

"Wszystkie jej łapy poruszają się i reagują na bodźce jak u normalnego szczeniaka. Jest możliwe, że kiedy podrośnie, będzie potrzebować fizjoterapii i pomocy w poruszaniu się" - poinformował szpital. Dodał, że będzie monitorował rozwój suczki i pomoże jej spędzić resztę życia "bez bólu i wygodnie". "Teraz dobrze sobie radzi w domu" - ocenił. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie