Tiger Woods miał wypadek samochodowy. Nowe informacje o stanie zdrowia golfisty

Świat
Tiger Woods miał wypadek samochodowy. Nowe informacje o stanie zdrowia golfisty
PAP/EPA/ETIENNE LAURENT
Auto, którym jechał Tiger Woods

Słynny amerykański golfista Tiger Woods trafił do szpitala po wypadku samochodowym - poinformowała policja w Los Angeles. 45-letni sportowiec odniósł poważne obrażenia. Doznał m.in. otwartych złamań kości piszczelowej i strzałkowej. Sportowiec trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację nogi. Jak informują medycy, jest przytomny i dochodzi do siebie.

Do zdarzenia doszło po godzinie 7 rano czasu lokalnego (ok. 16 w Polsce). Auto prowadzone przez Woodsa - jedyne uczestniczące w wypadku - było dość poważnie zniszczone, a ratownicy musieli rozciąć karoserię, aby wyciągnąć poszkodowanego. W samochodzie nie było innych osób.

 

- Auto było w takim położeniu, że poszkodowany nie mógł samodzielnie otworzyć drzwi i wysiąść. Musieliśmy mu w tym pomóc, wyciągając go przez przednią szybę - powiedział rzecznik straży pożarnej Henry Narvaez.

 

PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

 

- Pan Woods doznał znaczących urazów prawej kończyny dolnej i musieliśmy przeprowadzić natychmiastową operację. Polegała ona na tym, że fragmenty kości strzałkowej i piszczelowej stabilizowano za pomocą włożenia pręta w piszczel - stwierdził Anish Mahajan, dyrektor medyczny w Harbour-UCLA Medical Center, gdzie trafił golfista.

 

ZOBACZ: Krynica-Zdrój: śmiertelny wypadek na stoku. Zginął narciarz

 

Jak uściślił, ustabilizowano uszkodzenia kości stopy i stawu skokowego. - Uraz mięśnia i tkanki miękkiej nogi wymagał chirurgicznego uwolnienia powłoki mięśniowej w celu zmniejszenia ciśnienia spowodowanego obrzękiem - dodał medyk.

 

 

Nie wiadomo na razie, dlaczego auto prowadzone przez Woodsa wypadło z drogi. Według policji nie ma dowodów by sądzić, że sportowiec znajdował się pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających, za to wygląda na to, że jechał z dużą prędkością. Nie znaleziono też śladów wskazujących na poślizg lub hamowanie. Śledztwo w tej sprawie może potrwać nawet kilka tygodni.

 

Tiger Woods - golfista wszech czasów

Woods jest triumfatorem 15 turniejów wielkoszlemowych, co daje mu drugie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Lepszy od niego pod tym względem był tylko Jack Nicklaus - 18.

 

PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

 

Wielu ekspertów określa Woodsa mianem najlepszego golfisty wszech czasów. Na czele rankingu światowego był przez rekordowe 683 tygodnie.

 

PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

 

W 2019 roku został odznaczony przez Donalda Trumpa Prezydenckim Medalem Wolności, najwyższym odznaczeniem przyznawanym cywilom w Stanach Zjednoczonych.

bas/wka/ PAP, Interia, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie