Kosiniak-Kamysz chwali ministra Dworczyka. "To jest sukces"

Polska
Kosiniak-Kamysz chwali ministra Dworczyka. "To jest sukces"
Polsat News
Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz

- Uważam, że proces promocji szczepień i procent Polaków, którzy chcą się zaszczepić, od grudnia do teraz, wzrósł w radykalny sposób i to jest sukces. Myślę, że nas wszystkich, też pełnomocnika rządu, pana ministra Dworczyka - powiedział w "Gościu Wydarzeń" lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Poinformował również, że właśnie wystartowała specjalna strona z pomocą prawną dla przedsiębiorców.

- Ci, którzy zdecydowali, że bardziej jest po drodze z nami, jak Marek Biernacki, Jacek Tomczak czy Filip Libicki są dzisiaj w Koalicji Polskiej, Polskim Stronnictwie Ludowej - powiedział. - Nigdy nie kłusowaliśmy i sideł nie zakładaliśmy. Tym się zajmują ci, którzy przyrody nie kochają - mówił. 

 

"Takie proste sztuczki nie są w moim stylu"

 

Jak dodał, dzisiaj "dla konserwatystów jest trudny moment w Platformie". - Wybrała skręt w lewo, bo tak wybrali, myślę, w dużej części jej wyborcy. My będziemy współpracować ze wszystkimi, którzy podzielają nasze poglądy, ale to nie jest tak, że będziemy "dreptać" pod drzwiami Platformy, że może jakiś poseł, senator wyjdą - powiedział. 

 

ZOBACZ: Polska 2050 zawiązuje koło poselskie

 

Pytany przez Dorotę Gawryluk o transfery polityków do Polski 2050 Szymona Hołowni odparł: "Mam dużo większe doświadczenie w polityce i takie proste sztuczki nie są w moim stylu".

 

"Do tanga trzeba dwojga"

 

Dopytywany o ewentualną współpracę z szefem Porozumienia powiedział: "Jeżeli Jarosław Gowin dobrze czuje się w rozpadającej prawicy, to jest jego wybór". - Nie można wiecznie czekać - powiedział. 

 

Jak dodał, "do tanga trzeba dwojga". - Naprawdę nie warto być w tym rządzie, moim zdaniem - powiedział lider PSL. - Ale każdy jest kowalem swojego losu i Jarosław Gowin wybrał na razie swoją drogę. Zawsze ma szansę zmienić, ale mówimy wprost - my nie będziemy też czekać do za piętnaście dwunasta, jak już będzie termin wyborów wyznaczony i wtedy Jarosław Gowin się zorientuje, że nie ma dla niego miejsca na listach PiS-u i przybiegnie do którejś z formacji opozycyjnych - mówił.

 

WIDEO: Władysław Kosiniak-Kamysz w "Gościu Wydarzeń"

  

Strona z pomocą dla przedsiębiorców

 

Lider ludowców poinformował, że wystartowała właśnie specjalna strona pomocy dla przedsiębiorców m.in. z wnioskami do sądu o odszkodowania i poradami prawnymi. 

 

Kosiniak-Kamysz ocenił, że więcej chorych jest m.in. przez brytyjski wariant wirusa. - Więcej chorych jest przez to, że jak ktoś otwiera hotele, a nie otwiera restauracji, to powoduje, że ludzie wychodzą na ulicę i tam jedzą kotleta i popijają piwem, zamiast w tym samym gronie usiąść w restauracji w reżimie sanitarnym. I to jest duży problem - dodał. 

 

Jak ocenił prezes PSL, "niektóre obostrzenia zostały nielegalnie wprowadzone". - Dlaczego występujemy z pozwem? Bo nie wprowadzono stanu klęski żywiołowej - dodał. 

 

ZOBACZ: Szef KPRM Michał Dworczyk zakażony koronawirusem

 

- Uważam, że np. proces promocji szczepień, czyli mówienie o tym, że warto się zaszczepić i procent Polaków, którzy chcą się zaszczepić od grudnia do teraz wzrósł w radykalny sposób i to jest sukces. Myślę, że nas wszystkich, też pełnomocnika rządu, pana ministra Dworczyka, któremu życzymy zdrowia - dodał. 

 

Podziękował również rządowi za włączenie farmaceutów w proces szczepień, co było wnioskiem ludowców. 

 

Ocenił też, że pierwsza tarcza antykryzysowa zadziałała, ale "druga jest gorzej sformułowana". - Ona nie jest sformuowana: "masz straty - możesz uzyskać pomoc", tylko kod PKD decyduje o tym, czy tą pomoc możesz uzyskać (...). Lepiej by było przyjąć "strata", a nie "kod PKD" - powiedział.  

 

Wcześniejsze odcinki "Gościa Wydarzeń" można obejrzeć TUTAJ.

pgo/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie