RPA. Myśliwa pozowała do zdjęć z sercem zabitej żyrafy. "Jestem zachwycona prezentem walentynkowym"

Świat
RPA. Myśliwa pozowała do zdjęć z sercem zabitej żyrafy. "Jestem zachwycona prezentem walentynkowym"
zdj. ilustracyjne. Pixabay/chrisstenger
Zdjęcie z sercem martwej żyrafy obiegło internet

Myśliwa Merelize Van Der Merwe wywołała oburzenie części internautów, kiedy opublikowała na Facebooku zdjęcie, na którym trzyma serce żyrafy zastrzelonej przez nią w RPA. Jak dodała, polowanie było walentynkowym prezentem od męża - poinformował w poniedziałek "Daily Mail".

Van Der Merwe zastrzeliła zwierzę 13 lutego na północy kraju.

 

"Czy zastanawialiście się kiedyś, jak duże jest serce żyrafy?" - napisała przy zdjęciu. "Jestem absolutnie zachwycona moim WIELKIM prezentem walentynkowym" - dodała.

 

Van Der Merwe opublikowała także zdjęcia z martwą żyrafą, 17-letnim samcem. Jak wyjaśniła, zwierzę było "tak stare", że nie było wiadomo "czy wytrzyma kolejne trzy miesiące".

 

ZOBACZ: 42-latek miał zastrzelić wilka. Zwierzę mieszkało w parku narodowym, opiekowało się szczeniętami

 

Strona Van Der Merwe na Facebooku ma ponad 96 tys. obserwujących. Są wśród nich zarówno entuzjaści polowań, jak i obrońcy praw zwierząt.

 

 

Fala negatywnych komentarzy

 

"Zabijanie bezbronnego zwierzęcia to nie sport. To szaleństwo" - napisała jej jedna z osób. Inna z kolei stwierdziła, że "bez polowania nie byłoby dzikiej przyrody". "Ludzie zapomnieli, skąd pochodzi żywność, jak ją zbierać, jak ją przetwarzać!" - dodała.

 

"Nie polowała i nie zabiła tego pięknego zwierzęcia, ponieważ zagroziło to jej inwentarzowi lub jej własnemu życiu, ani też nie zabiła go, by nakarmić swoją rodzinę” - stwierdził kolejny internauta.

 

Według mediów Van Der Merwe zabiła około 500 zwierząt, w tym lwy, lamparty i słonie. Twierdzi, że polowanie pomaga chronić gatunki, gdyż usuwa z populacji starsze osobniki. Działacze na rzecz ochrony środowiska mówią jednak, że takie polowania zachęcają ludzi do hodowania zwierząt specjalnie dla myśliwych, co niszczy ekosystemy i szkodzi środowisku.

dsk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie