Polska 2050. Ktoś zarejestrował nazwę partii przed Hołownią

Polska
Polska 2050. Ktoś zarejestrował nazwę partii przed Hołownią
Twitter/ Szymon Hołownia
Szymon Hołownia, lider ruchu Polska 2050

- W związku z zarejestrowaniem już partii Polska 2050 nasze ugrupowanie będzie się nazywać Polska 2050 Szymona Hołowni - poinformował Hołownia na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Lider Polski 2050 został zapytany o fakt zarejestrowania już przez kogoś innego partii o tej nazwie.

 

- To jest stary numer, który dzieje się praktycznie przy rejestracji każdej partii politycznej. Zawsze znajdzie się jakiś sprytny, który postanowi sobie zarejestrować coś na nie swoich plecach - ocenił.

 

ZOBACZ: Sondaż: Trzaskowski lub Hołownia na prezydenta

 

Przypomniał, że wraz ze zwolennikami jesienią 2020 zarejestrował Stowarzyszenie Polska 2050, wtedy też został przekazany wniosek o rejestrację partii. - Okazuje się, że ktoś zarejestrował partię techniczną 1.pl, której potem zmieniał nazwy, aż doszedł do Polska 2050 - przyznał Hołownia. Podkreślił, że to nie wpływa na jego postępowanie.

 

"Czekamy na decyzję sądu"

 

- Nasza partia będzie się nazywała Polska 2050 Szymona Hołowni - powiedział Hołownia. - czekamy na decyzję sądu, miejmy nadzieję, że będzie pozytywna i mam nadzieję, że Polacy nie będą mieli wątpliwości co do tego, gdzie dziś jest Polska 2050 - dodał.

 

"Rzeczpospolita" podała kilka dni temu, że Szymon Hołownia nie zdążył jeszcze zarejestrować partii Polska 2050, a już inne ugrupowanie przyjęło tę nazwę. Według "Rz", kilka dni przed złożeniem przez Hołownię wniosku o rejestrację partii o nazwie Polska 2050, ubiegła go partia nazywająca się wcześniej Jeden-PL. "Jej siedzibą jest Kościan w Wielkopolsce i jest jednym z niemal 90 ugrupowań zarejestrowanych w Polsce" - napisała "Rzeczpospolita".

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie