Sondaż: Trzaskowski lub Hołownia na prezydenta

Polska
Sondaż: Trzaskowski lub Hołownia na prezydenta
Polsat News
Jak pisze "Super Express", "szykuje się naprawdę zacięty pojedynek"

Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego (37 proc.) i rosnącego w polityczną siłę byłego prezentera telewizyjnego Szymona Hołownię (36 proc.) wskazali Polacy jako preferowanych kandydatów opozycji w wyborach prezydenckich - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu", opublikowanego w piątkowym wydaniu gazety.

Jak pisze "Super Express", "szykuje się naprawdę zacięty pojedynek". Na ringu w dwóch narożnikach: prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i rosnący w polityczną siłę były prezenter telewizyjny Szymon Hołownia - wyjaśnia gazeta, cytując wyniki sondażu, który zrealizował na jej zlecenie Instytut Badań Pollster.

 

ZOBACZ: PiS bez większości, sześć partii w Sejmie. Najnowszy sondaż

 

Na pytanie kto powinien być kandydatem opozycji w następnych wyborach prezydenckich, 37 proc. respondentów wskazało na Rafała Trzaskowskiego, 36 proc. na Szymona Hołownię. Donald Tusk uzyskał 10-proc. poparcie badanych, Władysław Kosiniak-Kamysz zyskał 8 proc. wskazań. Kolejne miejsce zajęli ex-aequo: Włodzimierz Czarzasty, Robert Biedroń i Borys Budka - każdy z 3-proc. poparciem.

 

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 29 stycznia - 1 lutego 2021 r. na próbie 1081 dorosłych Polaków. 

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie