Policjant potrącił mężczyznę na pasach. Wszczęto postępowanie dyscyplinarne

Polska
Policjant potrącił mężczyznę na pasach. Wszczęto postępowanie dyscyplinarne
Facebook/LDZ Zmotoryzowani Łodzianie
Pieszy nie odniósł żadnych obrażeń, kierowca radiowozu został pouczony

Historia policjanta, który potrącił radiowozem starszego mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych w Łodzi, ma swój ciąg dalszy. Wobec funkcjonariusza, który początkowo został pouczony, prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na rondzie Sybiraków w Łodzi. Policyjny radiowóz potrącił starszego mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. 

 

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera w samochodzie, który stał bezpośrednio za radiowozem.
  

 

Pouczenie

 

W sobotę w rozmowie z polsatnews.pl Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, przekazał, że potrąconemu mężczyźnie nic się nie stało. 

 

ZOBACZ: Kierowca potrącił dwóch chłopców i próbował uciec. Policja użyła broni

 

- Policjanci wezwali karetkę pogotowia i zaopiekowali się tym mężczyzną. Na szczęście pieszy nie odniósł żadnych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji - powiedział. 

 

- Na miejsce wezwani zostali policjanci obsługujący zdarzenia drogowe. Przeprowadzono szczegółowe oględziny. Kierujący radiowozem oraz pieszy byli trzeźwi. Na tym etapie sprawę zakończono pouczeniem kierującego - dodał.

 

Postępowanie dyscyplinarne


Jak się jednak okazuje cała sprawa ma swój dalszy ciąg. Wobec funkcjonariusza kierującego radiowozem wszczęto postępowanie dyscyplinarne. 

 

ZOBACZ: Potrącił dziecko i odjechał. Policja odnalazła sprawcę [WIDEO]

 

- W sprawie potrącenia pieszego toczy się postępowanie dyscyplinarne w stosunku do policjanta kierującego radiowozem - powiedział polsatnews.pl w poniedziałek Adam Kolasa.

 

Według art.134 Ustawy o policji, funkcjonariusz może zostać ukarany jedną z kar dyscyplinarnych: upomnieniem, naganą, ostrzeżeniem o niepełnej przydatności do służby na zajmowanym stanowisku, wyznaczeniem na niższe stanowisko służbowe, obniżeniem stopnia, ostrzeżeniem o niepełnej przydatności do służby lub nawet wydaleniem ze służby.

dk/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie