Radiowóz potrącił mężczyznę na pasach. "Nic, co ludzkie, nie jest nam obce"

Polska
Radiowóz potrącił mężczyznę na pasach. "Nic, co ludzkie, nie jest nam obce"
Facebook/LDZ Zmotoryzowani Łodzianie
Pieszy nie odniósł żadnych obrażeń, kierowca radiowozu został pouczony

Policyjny radiowóz potrącił w Łodzi przechodzącego przez przejście dla pieszych seniora. Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało. Policjant kierujący radiowozem został pouczony.

Do zdarzenia doszło na rondzie Sybiraków w Łodzi. Policyjny radiowóz potrącił starszego mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych.

 

Pieszy ominął stojący na środkowym pasie autobus, a następnie próbując obejść stojący na lewym pasie radiowóz, został przez niego potrącony i upadł na jezdnię. 

 

ZOBACZ: Potrącił dziecko i odjechał. Policja odnalazła sprawcę [WIDEO]

 

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera w samochodzie, który stał bezpośrednio za radiowozem.

 

  

 

"Jak widać, nic, co ludzkie, nie jest nam obce. Przykład na to, jak bardzo trzeba uważać na drodze" - skomentowała zdarzenie łódzka policja na Facebooku.

 

"Pieszy nie odniósł żadnych obrażeń"

 

Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi potwierdził w rozmowie z polsatnews.pl, że do zdarzenia doszło kilka dni temu, a pieszemu nic się nie stało. 

 

- Policjanci wezwali karetkę pogotowia i zaopiekowali się tym mężczyzną. Na szczęście pieszy nie odniósł żadnych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji - powiedział. 

 

ZOBACZ: Kierowca potrącił dwóch chłopców i próbował uciec. Policja użyła broni

 

- Na miejsce wezwani zostali policjanci obsługujący zdarzenia drogowe. Przeprowadzono szczegółowe oględziny. Kierujący radiowozem oraz pieszy byli trzeźwi. Na tym etapie sprawę zakończono pouczeniem kierującego - dodał.

 

Do podobnej sytuacji doszło kilka dni temu w miejscowości Siercz (woj. lubuskie). Policyjny radiowóz potrącił tam 86-letniego mężczyznę. Poszkodowany nie odniósł widocznych obrażeń, uskarżał się jedynie na ból głowy. Mężczyzna trafił do szpitala na badania.

dk/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie