"Nasza obietnica o podwojeniu wydatków na zdrowie psychiczne została wypełniona"

Polska
"Nasza obietnica o podwojeniu wydatków na zdrowie psychiczne została wypełniona"
Polsat News
Premier RP Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej

- Zdajemy sobie sprawę, jak kluczowe jest to, by w okresie pandemii dbać o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Mało jest ważniejszych spraw. To test naszej wrażliwości, empatii - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży EZRA UKSW w Warszawie.

- Dziękuję specjalistom, którzy przez poprzednie 2,5 roku przygotowali moduł, który może być finansowany przez NFZ i będzie wrażany w kolejnych miejscach w Polsce - podkreślił szef rządu. 

 

- Takie środowiskowe centra jak to, a jest ich już ich ponad 200, odgrywają fundamentalną rolę w walce o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - dodał. 

 

 

- Nasza obietnica o podwojeniu wydatków na zdrowie psychiczne została już wykonana. W ciągu ostatnich 5 lat przeznaczamy 2 razy więcej środków na terapie, pracę środowiskową, zdrowie psychiczne i poradnictwo psychologiczne dla dzieci i młodzieży - podkreślił. 

 

 

Pod koniec stycznia Mateusz Morawiecki zapowiedział program wsparcia psychiatrii dzieci i młodzieży. 220 mln zł zostanie przeznaczonych na opiekę psychiatryczną, na poprawę infrastruktury trafi 120 mln zł. - Uruchomimy bezpłatną, całodobową infolinię, zwiększymy dostępność świadczeń, uruchomimy projekt profilaktyki uzależnień cyfrowych - mówił wówczas szef rządu.

msl/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie