Na niektórych ulicach Paryża będzie zakaz picia alkoholu

Świat
Na niektórych ulicach Paryża będzie zakaz picia alkoholu
Pixabay
Zakaz spożywania alkoholu będzie obowiązywał przez 15 dni.

Na niektórych ruchliwych ulicach Paryża od wtorku zabronione będzie spożywanie alkoholu w godzinach 11:00 - 18:00 - ogłosiła w poniedziałek paryska policja. Zakaz wynika z obostrzeń epidemicznych, które mają na celu zniechęcenie paryżan do zgromadzeń.

Zakaz spożywania alkoholu będzie obowiązywał przez 15 dni. Niezastosowanie się do tego obostrzenia spowoduje nałożenie grzywny w wysokości 135 euro.

 

Władze departamentu Alpy-Nadmorskie zdecydowały natomiast w poniedziałek o wprowadzeniu lokalnych lockdownów w kilkunastu gminach na 15 dni z powodu pogarszającej się sytuacji sanitarnej.

 

ZOBACZ: Obostrzenia w Europie. Część krajów luzuje restrykcje, część wydłuża lockdowny

 

W ciągu ostatniej doby we Francji zakażenie koronawirusem zarejestrowano u 4646 osób, w szpitalach zmarło 333 chorych. Od początku pandemii liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 84 639, a zarażonych do 3 609 827 – podała w poniedziałek Agencja Zdrowia publicznego (SPF).

 

Z powodu zakażenia do szpitali przyjęto 1529 chorych, 274 na oddziały intensywnej terapii.

 

Liczba pacjentów hospitalizowanych wzrosła o 367 i wynosi obecnie 25 831. Na oddziałach intensywnej terapii leczonych jest 3 407 chorych.

 

Odsetek testów na koronawirusa z wynikiem pozytywnym wzrósł z 6,3 do 6,4 proc.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie