Northvolt wybuduje fabrykę modułów bateryjnych na Wybrzeżu. Powstanie 500 miejsc pracy

Biznes
Northvolt wybuduje fabrykę modułów bateryjnych na Wybrzeżu. Powstanie 500 miejsc pracy
PAP/Hanna Bardo
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej

Na polskim Wybrzeżu powstanie zakład produkcyjny oraz inżynierskie centrum badawczo-rozwojowe modułów bateryjnych szwedzkiej firmy Northvolt - poinformowało w piątek Centrum Informacyjne Rządu. Powstanie nawet 500 nowych miejsc pracy.

"Na polskim Wybrzeżu powstanie wysoce zautomatyzowany i nowoczesny zakład produkcyjny oraz inżynierskie centrum badawczo-rozwojowe modułów bateryjnych, systemów magazynowania energii oraz procesów i technologii produkcyjnych" - podało CIR.

 

Zaznaczono, że wytwarzane produkty będą kompleksowym rozwiązaniem do magazynowania energii oraz zastosowań przemysłowych, m.in. w specjalistycznych pojazdach i maszynach górniczych. Produkcja ruszy w 2022 roku.

 

"W ramach nowego projektu powstanie nawet 500 nowych miejsc pracy" - zapowiedział rząd.

 

Szwedzka spółka Northvolt powstała w 2016 r.; ma siedzibę w Sztokholmie. Zatrudnia ponad 1 tys. pracowników. Specjalizuje się m.in. w rozwiązaniach w zakresie baterii i akumulatorów i tzw. inteligentnej diagnostyki. Jej misją jest „stworzenie najbardziej ekologicznego ogniwa na świecie, o minimalnym śladzie węglowym”.

 

Inwestycje Northvolt wpisują się w projekt unijnej tzw. Inicjatywy Bateryjnej, w której uczestniczy m.in. Polska. 

msl/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie