Żona Kim Dzong Una pokazała się po raz pierwszy od roku. "Prawdopodobnie urodziła dziecko"

Świat
Żona Kim Dzong Una pokazała się po raz pierwszy od roku. "Prawdopodobnie urodziła dziecko"
PAP/EPA/KCNA
Kim Dzong Un z żoną Ri Sol Dzu

Wygląda na to, że podczas ponad rocznej nieobecności w przestrzeni publicznej żona przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una urodziła dziecko – ocenił w czwartek Instytut Narodowej Strategii Obrony związany z południowokoreańską agencją wywiadowczą NIS.

Ri Sol Dzu pokazała się w mediach po raz pierwszy od stycznia 2020 roku. We wtorek wspólnie z Kimem i innymi dygnitarzami obejrzała koncert w Pjongjangu – informowała państwowa północnokoreańska prasa.

 

"Wygląda na to, że Ri Sol Dzu była nieobecna w przestrzeni publicznej przez rok i miesiąc z powodu narodzin dziecka" – ocenił Instytut Narodowej Strategii Obrony w codziennym biuletynie na temat spraw Korei Płn. Zdaniem instytutu reżimowi Kima mogło zależeć na ukryciu ciąży przed opinią publiczną.

 

W sprawozdaniu nie przedstawiono jednak żadnych szczegółów na poparcie tej teorii. Wyjaśniono natomiast, że raport oparty jest na osobistych przekonaniach autorów i poddawany wewnętrznej ocenie, ale nie jest tożsamy z oficjalnym stanowiskiem instytutu – podkreśla południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.

 

Agencja wywiadowcza NIS przekazała we wtorek parlamentarnej komisji ds. wywiadu Korei Płd., że „nie wykryto nadzwyczajnych sygnałów” dotyczących Ri. Oceniła również, że w czasie nieobecności w przestrzeni publicznej żona Kima izolowała się prawdopodobnie razem z dziećmi w obawie przed pandemią koronawirusa.

 

Podejrzewa się, że Kim i Ri mają troje dzieci, ale szczegóły na ich temat nie są znane – przypomina Yonhap.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie