Poszukiwany wolał więzienie od lockdownu. Sam zgłosił się na policję

Świat
Poszukiwany wolał więzienie od lockdownu. Sam zgłosił się na policję
Stocksnap/Public Domain
Poszukiwany mężczyzna nie mógł wytrzymać lockdownu. Sam zgłosił się na policję

Lockdown, który zmusza do pozostawania w domu i spędzania całych dni z tymi samymi ludźmi, dla wielu osób jest trudnym doświadczeniem. Dla pewnego poszukiwanego mężczyzny z południowej Anglii było to na tyle trudne, że postanowił sam się oddać w ręce policji.

Jak poinformowała w czwartek policja z Sussex, na posterunek w Burgess Hill zgłosił się w środę po południu poszukiwany przez nią mężczyzna, mówiąc, że nie może już wytrzymać z ludźmi, z którymi mieszka, i woli wrócić do więzienia, aby zyskać trochę spokoju i ciszy.

 

"Cisza i spokój! Poszukiwany mężczyzna oddał się wczoraj po południu w ręce naszego zespołu, informując, że wolałby wrócić do więzienia niż spędzić więcej czasu z ludźmi, z którymi mieszka! Aresztowany i w drodze z powrotem do więzienia, aby spędzić trochę czasu w samotności" - napisał na Twitterze inspektor Darren Tayor.

 

 

Jak wynika z opublikowanego w październiku badania, 53 proc. pytanych stwierdziło, że czuje złość na innych ludzi, których znają, z powodu ich zachowania w czasie pandemii koronawirusa.

 

Według badań przeprowadzonych przez King's College London i Ipsos MORI, prawie jedna czwarta osób kłóciła się z przyjaciółmi lub rodziną w związku z ich postępowaniem w kwestii wprowadzonych restrykcji, przy czym jedna na 12 osób nie rozmawia już z przyjacielem lub krewnym z powodu nieporozumień.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie