Śnieżyce i zawieje, spadnie nawet 20 cm śniegu. Pogoda na środę

Polska
Śnieżyce i zawieje, spadnie nawet 20 cm śniegu. Pogoda na środę
PAP/Darek Delmanowicz
Zaspy na nieprzejezdnej drodze z Kaszyc do Dobkowic na Podkarpaciu

W części kraju spadnie obfity deszcz, a w innych miejscach przejdą śnieżyce i zawieje śnieżne. Spadnie nawet 20 cm śniegu. Przy silnym wietrze z zachodu, temperatura odczuwalna będzie o 2-3 stopnie niższa.

W środę na zachodzie kraju spodziewamy się opadów deszczu, które przyspieszą roztapianie się zalegającej porywy śnieżnej. Na wschodzie w tym czasie prószyć będzie śnieg. Na pozostałym obszarze najpierw spadnie śnieg, który z biegiem dnia przejdzie w deszcz.

 

 

Najbardziej intensywne opady śniegu w postaci śnieżyc i zawiei śnieżnych przejdą w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy, Mazowsze, Ziemię Łódzką po Lubelszczyznę, Małopolskę i Górny Śląsk. Spadnie tam od od 10 do 20 cm śniegu, a w Karpatach i na pogórzu jeszcze więcej.

 

 

 

Mroźne powietrze zetrze się z cieplejszym. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia od -5 stopni na Suwalszczyźnie do 4 stopni przy granicy z Niemcami. Przy silnym wietrze z zachodu do 40-50 km/h, odczuwalnie będzie nawet o 2-3 stopnie mniej.

 

Ciśnienie w pierwszej połowie dnia będzie powoli spadać, ale po południu zacznie gwałtownie rosnąć. Barometry pokażą w samo południe od 1011 hPa na Pomorzu do 1016 hPa na Suwalszczyźnie. Biomet będzie niekorzystny, a to oznacza ból głowy, senność i rozkojarzenie.

twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie