Zawieje śnieżnie i odwilż. Pogoda na wtorek

Polska
Zawieje śnieżnie i odwilż. Pogoda na wtorek
Pixabay
Prognoza pogody na 16 lutego

Nie mamy dobrych wieści. W niektórych regionach kraju odwilż spowoduje roztopy, a co za tym idzie, breje i kałuże na drogach oraz chodnikach. Nadchodzące ocieplenie poprzedzą zawieje śnieżne.

We wtorek od samego rana na zachodzie spodziewamy się opadów śniegu w charakterze zawiei śnieżnych, które mogą ograniczać widoczność na drogach. Po południu śnieg osłabnie i przejdzie w deszcz. Lokalnie możliwe są oblodzenia.
 
 
Opady śniegu z biegiem godzin dotrą w głąb kraju, ale będą słabe i jedynie przelotne. Niebo zachmurzy się, jedynie na wschodzie, a zwłaszcza południowym wschodzie, będzie jeszcze dość słonecznie.
 
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorek
Rozpocznie się odwilż, jednak początkowo tylko w regionach zachodnich. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia od -5 stopni na Podlasiu do 3 stopni na zachodnim Pomorzu. Przy silnym wietrze z południowego zachodu do 40-45 km/h, odczuwalnie będzie nawet o 2-3 stopnie mniej.
 
Ciśnienie nadal pozostanie wysokie, ale kolejny dzień z rzędu będzie szybko spadać. Barometry pokażą w samo południe od 1020 hPa na Podlasiu i Lubelszczyźnie do 1027 hPa na zachodnim Pomorzu. Meteopaci mogą się skarżyć na ból głowy, senność i rozkojarzenie.
Łukasz Mileczarek/TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie