Dwucyfrowy mróz i gwałtowne roztopy. Pogoda na czwartek

Polska
Dwucyfrowy mróz i gwałtowne roztopy. Pogoda na czwartek
Pixabay
W czwartek utrzyma się podział na mroźny wschód i ciepły zachód

Odwilż wraz z roztopami obejmie zachodnie i południowe regiony kraju, na pozostałym obszarze utrzyma się mróz, i to nie byle jaki. Na północnym wschodzie dwucyfrowy przez niemal całą dobę. Na południu nadal będzie sypać śnieg.

W czwartek mieszkańcy południowych i centralnych regionów naszego kraju powinni się wyposażyć w parasole, ponieważ rano i przed południem może padać śnieg, deszcz ze śniegiem i deszcz. Miejscami opady będą marznąć i powodować oblodzenie dróg i chodników.
 
 
Po południu opady osłabną i zanikną, a ich miejsce miejscami zaczną zajmować przejaśnienia. Najpogodniej przez cały dzień będzie na północy i północnym wschodzie, gdzie powinno być nawet bezchmurnie.
 
Mróz na wschodzie Polski
 
Utrzyma się podział na mroźny wschód i ciepły zachód. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia od minus 9 stopni na Podlasiu do 3 stopni w pasie od zachodniego Pomorza po Dolny Śląsk. Przy silnym wietrze ze wschodu do 30-40 km/h, odczuwalnie będzie nawet o kilka stopni zimniej.
 
Na zachodzie i południu na skutek rosnącej temperatury, roztopy będą postępować coraz gwałtowniej. Oznacza to zalegające błoto pośniegowe na drogach i chodnikach, a także wzbieranie rzek. Lokalnie może dochodzić do podtopień.
 
Ciśnienie przez cały dzień będzie bardzo szybko rosnąć, narażając meteopatów na ból głowy, senność i rozkojarzenie. Barometry pokażą w samo południe od 1020 hPa na zachodnim Pomorzu do 1029 hPa na Suwalszczyźnie.
jo/ TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie