"Wstań biedronko, chodź, zaszczepię Cię szczepionką". Spot Senatu

Polska
"Wstań biedronko, chodź, zaszczepię Cię szczepionką". Spot Senatu
Senat RP
W spocie wystąpili przedstawiciele senackiej komisji zdrowia i eksperci komisji

Senat promuje spotem szczepienia przeciw COVID-19. W klipie zachęcającym do szczepień wystąpili senatorowie-lekarze oraz eksperci. Podczas konferencji prasowej marszałek Senatu Tomasz Grodzki podkreślał, że każda forma, która zachęca do szczepień, jest ważna.

We wtorek w Senacie odbyła się prezentacja spotu promującego szczepienia przeciw COVID-19, w którym udział wzięli przedstawiciele senackiej komisji zdrowia i eksperci komisji.

 

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapraszając na premierę klipu podkreślał, że szczepionka jest wielką zdobyczą medycyny i największą nadzieją, że pandemia koronawirusa znajdzie się pod lepszą kontrolą albo zostanie całkowicie opanowana.

 

Przypomniał też, że w ramach promocji zaszczepił się razem z byłym marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim (PiS), który - tak jak i on - jest lekarzem.

 

ZOBACZ: KE nie wyklucza, że na jednym szczepieniu się nie skończy. "Sytuacja jest rozwojowa"

 

- Każda forma, nawet niekonwencjonalna, nawet podana w lekkiej, zabawnej formie jest ważna, ponieważ promuje cel zasadniczy, abyśmy wszyscy jak najszybciej się zaszczepili - mówił przed emisją Grodzki. - Bardzo się cieszę, że ta inicjatywa urodziła się w Senacie - podkreślał.

 

Biedronka sceptyczna wobec szczepień

 

Przewodnicząca senackiej komisji zdrowia Beata Małecka-Libera (Koalicja Obywatelska) podkreślała, że szczepienia są dziś jedyną możliwością, aby przeciwdziałać rozprzestrzeniającej się epidemii.

 

- Chcemy tym spotem zachęcić wszystkich naszych obywateli, a także uświadomić ich jak ważną rolą jest szczepienie. Chcemy przekonać swoim filmem do tego, aby społeczeństwo nie bało się, żeby się wyszczepiło i żeby tak zwane szczepienie populacyjne, zbiorowe ochroniło nas wszystkich - mówiła przewodnicząca.

 

Sam klip, który można obejrzeć m.in. na mediach społecznościowych Senatu, to nagranie z udziałem senatorów z komisji zdrowia na tle animacji. Politycy parafrazują wiersz Jana Brzechwy "Żuk", ale poświęcony jest sceptykom szczepień, których w przeróbce senatorów reprezentuje biedronka, która nie daje się zaszczepić żukowi i ostatecznie ląduje pod respiratorem.

 

- Pomyśl o sobie, pomyśl o bliskich, pomyśl o wszystkich wokół. Zaszczepmy się! - przekonuje na koniec animacji Beata Małecka-Libera.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie