Wielkopolska. Psy obdarte ze skóry znalezione w lesie

Polska
Wielkopolska. Psy obdarte ze skóry znalezione w lesie
facebook.com/TOZKoscian/
Zwłoki psów znalezione w lesie

Zwłoki trzech obdartych ze skóry psów w zagajniku na obrzeżach Śmigla (pow. kościański, woj. wielkopolskie) odkrył w niedzielę przypadkowy spacerowicz. Policja prosi o kontakt osoby, które mogą pomóc w wyjaśnieniu w jaki sposób zwierzęta straciły życie.

Oficer prasowy policji w Kościanie podkom. Radosław Nowak przekazał w poniedziałek, że w tej sprawie funkcjonariusze prowadzą postępowanie pod kątem znęcania się nad zwierzętami. Policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezisku w niedzielę. "Osoba, która spacerowała, powiadomiła służby, że w zagajniku leżą zwłoki trzech obdartych ze skóry psów" – powiedział.

 

"Na razie jest za wcześnie, by powiedzieć w jakich okolicznościach doszło do tego zdarzenia, czy te psy zostały uśmiercone, czy padły z przyczyn naturalnych, a później ktoś je obdarł ze skóry. To wszystko jest przedmiotem prowadzonego postępowania" – wskazał Nowak.

 

ZOBACZ: Pies zamarzał przy -54 stopniach. Akcja ratunkowa na Syberii

 

Dodał, że policjanci proszą o kontakt osoby, które np. widziały, jak ktoś porzucał padłe zwierzęta albo wie, iż ktoś je hodował i już ich nie posiada.

 

Zwłoki przypominają charty

 

O sprawie w mediach społecznościowych poinformował także kościański oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, według którego obdarte ze skóry psy wielkością i budową ciała przypominają charty. "Ślady widoczne na ciałach sugerują urazy spowodowane ostrym narzędziem/ strzałem/ zębami. Do tego oskórowane przez człowieka. Widać, że leżą tam już dobre kilka dni, możliwe, że zostały uszkodzone dodatkowo przez dzikie zwierzęta" – opisali działacze TOZ.

 

ZOBACZ: Jelenie wpadły do jeziora. Sprawą zajmie się prokuratura

 

Opublikowane drastyczne zdjęcia wstrząsnęły internautami. "Ten, kto to zrobił nie powinien zwać się człowiekiem", "To bestialstwo!" - czytamy w komentarzach pod wpisem. 

 

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do trzech lat więzienia, a jeżeli sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem – od trzech miesięcy do pięciu lat. 

dsk/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie