LOT chce wznowić loty na Sri Lankę. Na część innych połączeń długo poczekamy

Polska
LOT chce wznowić loty na Sri Lankę. Na część innych połączeń długo poczekamy
wikimedia/Łukasz Golowanow & Maciek Hypś
LOT zapowiada, że wznowi część tras, które zostaną uznane za bezpieczne

LOT od 29 marca do końca października br. ma powrócić na trasę Warszawa-Kolombo na Sri Lankę - podał przewoźnik. Ze względu na niepewność m.in. w znoszeniu restrykcji w związku z pandemią, w nadchodzącym sezonie letnim LOT dostosował siatkę połączeń adekwatnie do odbudowującego się ruchu - dodano.

"W nadchodzącym sezonie letnim LOT zwiększa dostępność połączeń wakacyjnych i dostosowuje do popytu i sytuacji epidemicznej kształt siatki regularnej. Jeszcze z końcem ubiegłego roku, LOT zapowiedział uruchomienie rejsów, które cieszyły się największą popularnością w akcji #LOTnaWakacje m.in. do Chorwacji, na wyspy greckie, Maltę i Majorkę, a także do nowego kierunku – Palermo"- poinformował we wtorek w komunikacie LOT.

 

ZOBACZ: Loty, hotel, własny kamerdyner i... szczepionka. Nowa "turystyka"

 

LOT przekazał, że powróci także na trasę Warszawa-Sri Lanka; połączenia będą wykonywane raz w tygodniu od 29 marca do końca października. PLL LOT 3 listopada 2019 r. zainaugurowały bezpośrednie rejsy z Warszawy do Kolombo na Sri Lankę, jako regularne sezonowe połączenie.

 

"Widzimy zwiększone zainteresowanie ze strony pasażerów i biur podroży kierunkami wakacyjnymi. To potwierdza nasze przewidywania, że ruch turystyczny będzie odbudowywał się najszybciej. Pracujemy nad tym, aby w kolejnych tygodniach ogłosić i uruchomić kolejne połączenia o charakterze wypoczynkowym. Finalny kształt siatki połączeń w sezonie letnim będzie jednak zależał również od sytuacji epidemicznej w poszczególnych krajach" - powiedział cytowany w komunikacie rzecznik LOT Krzysztof Moczulski.

 

Niepewność w sprawie restrykcji

 

LOT podkreślił, że ze względu na niepewność dotyczącego tempa znoszenia restrykcji oraz w konsekwencji niski popyt na podróże spowodowany pandemią koronawirusa, w nadchodzącym sezonie letnim przewoźnik "dostosował siatkę połączeń adekwatnie do odbudowującego się ruchu".

 

ZOBACZ: Kolejne Airbusy A380, największe samoloty pasażerskie świata, trafiają na złomowisko [FILM]

 

"W związku z tym inauguracja połączeń do San Francisco i Waszyngtonu, jak również wznowienie rejsów do Singapuru odbędzie się w późniejszym terminie" - napisano. Analogicznie LOT przełożył uruchomienie nowych rejsów z Budapesztu, a także powrót rejsów ze stolicy Węgier do Nowego Jorku. W rozkładach nadchodzącego sezonu letniego nie pojawią się też wybrane połączenia z Warszawy do Hanoweru, Norymbergii, Kowna, Zaporoża, Charkowa, Połągi, Kaliningradu i z Krakowa do Bukaresztu – LOT będzie rozważał powrót na te połączenia w 2022 r.

 

Spółka przekazała, że w wyniku pandemii uzupełniła tradycyjnie realizowane przewozy w modelu hubowym dodatkowymi połączeniami o charakterze point-to-point.

 

"W tym roku, w czasie trwającego kryzysu, koncentrujemy się na kierunkach, gdzie popyt jest największy, a sytuacja epidemiczna i regulacyjna względnie stabilna" - dodał Moczulski.

 

Ważność voucherów przedłużona

 

O datach przywrócenia pozostałych połączeń i o ich wymiarze operacji, LOT ma informować jak tylko zostaną podjęte ostateczne decyzje w tej sprawie. Pasażerowie z wyprzedzeniem mają być informowani o wszelkich zmianach. Z kolei podróżnym odwołanych rejsów, spółka oferuje między innymi wybór nowej daty lotu, zamianę wartości biletu na voucher, a także zgłoszenie wniosku o zwrot.

 

ZOBACZ: Rewolucja w podróżowaniu, amerykańskie linie lotnicze kupują latające taksówki

 

LOT wydłużył także do 24 miesięcy ważność wszystkich voucherów LOT-u, także dokumentów wystawionych pomiędzy marcem a październikiem ub.r.

 

W 2019 r. LOT przewiózł na pokładach swoich samolotów rekordową liczbę 10 mln pasażerów. W 2020 r. planował m.in uruchomienie dalekodystansowych rejsów do Waszyngtonu i San Francisco oraz przewiezienie ok. 12 mln osób.

rsr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie