Listonoszka ukrywała niedoręczone przesyłki

Polska
Listonoszka ukrywała niedoręczone przesyłki
zdjęcie ilustracyjne/ Polsat News
W sprawie byłej pracownicy poczty z Lublina policja prowadzi postępowanie

Klienci jednej z placówek pocztowych w Lublinie narzekali na brak przesyłek. Okazało się, że to listonoszka ukrywała ich własność. Wszystko wyszło na jaw podczas czynności prowadzonych przez pocztę, które ujawniły zaginione przedmioty w pomieszczeniu należącym do pracownicy. Teraz sprawą zajmuje się policja.

Jak się okazało, służby już w ubiegłym roku dostały sygnał ws. działań kobiety. Wówczas chodziło o niedoręczony przekaz pieniężny.

 

ZOBACZ: Ukradł przesyłkę i groził listonoszowi... maczetą

 

- Śledztwo w sprawie tych kradzieży prowadzi policja. Dla dobra tego postępowania nie jesteśmy uprawnieni do udzielania komentarzy - przekazała w odpowiedzi na wiadomość polsatnews.pl Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej.

 

- Osoba ta została niezwłocznie zwolniona z pracy. W Poczcie Polskiej nie ma zgody na jakiekolwiek przejawy nierzetelności i nieuczciwości - dodała Siwek.

Sprawa dotyczy ok. 150 osób

Zaginiona własność klientów została odnaleziona w pomieszczeniu należącym do podejrzanej. - Dostaliśmy informację, że poczta podczas własnych czynności ujawniła u kobiety przesyłki, które mogą pochodzić z przywłaszczenia - mówił polsatnews.pl kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. - Trwają czynności wyjaśniające sprawę. Przesłuchujemy świadków - jest ich około 150. Są to osoby, które mogą być pokrzywdzone - dodaje.

 

ZOBACZ: Znalazła ogłoszenie o pracę, zatrudniła się jako "kurier". Grozi jej do 8 lat więzienia

 

Z relacji rzeczniczki wynika, iż odzyskane przesyłki trafiły do adresatów. - Natomiast za te utracone klienci mogą domagać się rekompensat w drodze reklamacji - przypomina Justyna Siwek.

 

Policja zbiera dowody. Kobieta pracowała w jednej z placówek w dzielnicy Czuby. Jeśli w toku działań prowadzonych przez służby informacje zostaną potwierdzone, była pracownica poczty usłyszy zarzuty.  

ms/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie