7 z 9 chirurgów szpitala w Kielcach złożyło wypowiedzenia. Są przeciążeni pracą

Polska
7 z 9 chirurgów szpitala w Kielcach złożyło wypowiedzenia. Są przeciążeni pracą
Polsat News
Lekarze Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach są przeciążeni pracą. 7 z 9 zatrudnionych na oddziale chirurgii złożyło wypowiedzenia

Lekarze Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach są przeciążeni pracą. 7 z 9 zatrudnionych na oddziale chirurgii złożyło wypowiedzenia. Jeśli ich nie wycofają, z początkiem kwietnia dyrekcja będzie musiała zawiesić działanie największego SOR-u w regionie.

W stolicy województwa świętokrzyskiego są trzy szpitale - wojewódzki, kielecki oraz MSWiA. Od ubiegłego roku dwa ostatnie przekształcono na covidowe. W efekcie, wszyscy niecovidowi pacjenci trafiają na SOR Szpitala Wojewódzkiego - największej placówki w regionie oraz jednej z większych w tej części kraju.

 

To z kolei powoduje przeciążenie lekarzy tam pracujących.

 

"Trudno się dziwić"

 

- Rozmawiamy z personelem. Jesteśmy od dłuższego czasu jedynym szpitalem w mieście i powiecie przyjmującym w podstawowych zakresach świadczeń. Sygnalizowaliśmy, że karetki kierowały się do nas z pominięciem innych placówek, dlatego trudno się dziwić lekarzom - mówił reporterce Polsat News Bartosz Stemplewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

 

ZOBACZ: "Keep calm and save life" vs. "Ten statek zaczyna tonąć". Rzeczywistość na SOR-ach

 

7 na 9 specjalistów zatrudnionych na chirurgii złożyło wypowiedzenia. Jeśli ich nie wycofają, oddział wstrzyma działalność. Uniemożliwi to funkcjonowanie - największego w Świętokrzyskiem - SOR-u. Do takiej sytuacji może dojść z początkiem kwietnia, bo wtedy wejdą w życie wypowiedzenia medyków.

 

WIDEO: Lekarze ze Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach złożyli wypowiedzenia

  

Decyzja wojewody

 

Po nagłośnieniu sytuacji przez lekarzy, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz poinformował, że w najbliższych dniach kolejne szpitale będą wracać do normalnej pracy.

 

Od poniedziałku szpital MSWiA w Kielcach nie jest już szpitalem leczącym pacjentów zakażonych koronawirusem i będą mogli tam być przywożeni wszyscy chorzy wymagający pomocy chirurga i ortopedy. Dodatkowo od 1 marca w całości do normalnej pracy wróci Szpital Miejski przy ulicy Kościuszki.

ac/ml/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie