Wypadek samochodu SOP w Warszawie. Trzy osoby trafiły do szpitala

Polska
Wypadek samochodu SOP w Warszawie. Trzy osoby trafiły do szpitala
Piotr Molecki/East News
W Warszawie doszło do wypadku z udziałem samochodu Służby Ochrony Państwa

W poniedziałek w Warszawie doszło do wypadku z udziałem samochodu Służby Ochrony Państwa. Trzy osoby, w tym dwóch funkcjonariuszy SOP, zostały przetransportowane do szpitala. Informację potwierdził w rozmowie z polsatnews.pl rzecznik SOP ppłk Bogusław Piórkowski.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulicy Wołoskiej z Madalińskiego - powiedział ppłk Bogusław Piórkowski. - Prawdopodobnie samochód osobowy wymusił pierwszeństwo na aucie należącym do Służby Ochrony Państwa - dodał. 

 

W wyniku wypadku ranna została jedna osoba. - Nasi funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku i udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej rannemu kierowcy auta osobowego, do czasu przyjazdu służb ratunkowych - powiedział rzecznik SOP. 

 

ZOBACZ: Brejza o "szaleńczym przejeździe" prezydenckiej kolumny. Interweniuje w SOP

 

Samochodem SOP - busem - jechali dwaj funkcjonariusze, nie przewożono nim osoby ochranianej. 

 

PAP/Piotr Nowak

 

 

Zderzenie trzech samochodów

 

Z informacji przekazanych przez mł. asp. Irminę Sulich z Komendy Stołecznej Policji wynika, że policjanci zgłoszenie o wypadku otrzymali po godz. 13. W rejonie skrzyżowania ulic Wołoskiej i Madalińskiego zderzyły się trzy samochody: skoda, volvo, oraz należący do Służby Ochrony Państwa mercedes.

 

- Na chwilę obecną wiemy tyle, że kierowca skody i dwie osoby z mercedesa zostali przewiezieni do szpitala - powiedziała Sulich.

 

WIDEO: zobacz relację z miejsca zdarzenia

  

 

PAP/Piotr Nowak

 

Ppłk Bogusław Piórkowski potwierdził później, że w zderzeniu ucierpiało dwóch funkcjonariuszy SOP, którzy doznali potłuczeń i zostali przewiezieni do szpitala na obserwację.

 

Wołoska w kierunku Ursynowa była zablokowana przez kilkadziesiąt minut.

 

PAP/Piotr Nowak

 

dk/grz/emi/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie