Brejza o "szaleńczym przejeździe" prezydenckiej kolumny. Interweniuje w SOP

Polska
Brejza o "szaleńczym przejeździe" prezydenckiej kolumny. Interweniuje w SOP
Zdjęcie ilustracyjne/Polsat News/Twitter/Krzysztof Brejza
Senator Krzysztof Brejza skierował do szefa Służby Ochrony Państwa Pawła Olszewskiego

"Pojazdy prezydenckiej kolumny pędziły dwoma pasami ruchu, spychając innych użytkowników ruchu" - przekazał senator KO Krzysztof Brejza i zamieścił nagranie z przejazdu. Jego autor twierdzi, że zarejestrował przejazd Andrzeja Dudy do Łowicza. "Zero wniosków po tylu wypadkach" - ocenił Brejza i wystąpił z interwencją do szefa Służby Ochrony Państwa. Wnosi o pilne postępowanie wyjaśniające.

Nagranie trafiło do sieci 28 czerwca. Według autora pochodzi właśnie z tego dni i widać na nim przejazd prezydenckiej kolumny do Łowicza. To tam Andrzej Duda zorganizował wieczór wyborczy. 

 

ZOBACZ: Koniec wypadków SOP? Kierowcy mają przejść specjalne szkolenie

 

Na film zareagował senator Krzysztof Brejza, kierując do szefa Służby Ochrony Państwa Pawła Olszewskiego interwencję senatorską. "Na nagraniu widać pojazdy pędzące dwoma pasami ruchu, spychające na pobocze innych użytkowników ruchu" - opisuje senator.

 

WIDEO: Kolumna prezydencka - według autora - w drodze do Łowicza

 

 

Interwencja senatorska

 

Polityk zwrócił się do szefa SOP z dwoma pytaniami: "Czy kolumna uprzywilejowana w ruchu, zgodnie z przepisami ruchu drogowego może spychać innych użytkowników drogi na pobocze w przypadku, gdy jeden pas ruchu jest całkowicie wolny i bez przeszkód można nim przejechać?" 

 

ZOBACZ: "Mamy okres przejściowy w SOP. Jednak ochraniani czują się bezpiecznie"

 

Brejza dopytuje też, "jak Pan komendant ocenia taką techniką przejazdu kolumny prezydenckiej w kontekście ostatnich poważnych wypadków drogowych spowodowanych przez kierowców SOP?". 

 

Dodał, że wnosi o pilne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

 

Rzecznik prasowy prezydenta Błażej Spychalski przekazał polsatnews.pl, by pytania w sprawie przejazdu kierować do Służby Ochrony Państwa. Rzecznik SOP poprosił o wysłanie pytań drogą mailową. Czekamy na odpowiedź. 

 

pgo/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie