Marek Suski o zapowiedzi pozwu Onetu. "Chroniłem polski interes i honor"

Polska
Marek Suski o zapowiedzi pozwu Onetu. "Chroniłem polski interes i honor"
Polsat News
Marek Suski krytykował

- Jeżeli niemiecki wydawca kłamstwami atakuje polską fabrykę, to trzeba jej bronić - stwierdził polityk PiS Marek Suski. Skomentował w ten sposób swoje tweety, w których zarzucił dziennikarzom Onetu "prowadzenie nagonki oszczerstw", a ich działania porównał do wydarzeń z II wojny światowej. Wcześniej portal zapowiedział kroki prawne wobec posła.

W ostatnich tygodniach portal Onet.pl opublikował serię artykułów nt. karabinków "Grot", produkowanego w radomskiej fabryce broni "Łucznik". Zdaniem dziennikarzy, zagrażają one bezpieczeństwu żołnierzy: mają m.in. przegrzewać się, rdzewieć, zacinać się i uszkadzać się podczas oddawania strzałów.
 
 
Publikacje portalu w tej sprawie skomentował poseł PiS Marek Suski. Na Twitterze opublikował dwa posty: pierwszy z nich usunął po kilku minutach. Brzmiał: "Niemcy są wzorem dbałości o praworządność w Polsce i mają długą tego tradycję. Kiedyś egzekucje, dziś Onet".
 
Później opublikował także drugi wpis, który pozostał w serwisie do teraz.
 
"12 października 1942 r. Niemcy rozpoczęli serię publicznych egzekucji. Powieszono 50 osób. Większość związana z radomską fabryką broni. Tymczasem ONET prowadzi nagonkę oszczerstw na fabrykę broni w Radomiu. Ciekawe co by pisali, gdyby istnieli w latach trzydziestych ub. wieku" - napisał na Twitterze (pisownia oryginalna).
 
 
Suski: Niemcy prześladowali pracowników "Łucznika"
 
Do swoich postów Suski odniósł się w poniedziałek. Wyjaśnił, że pierwszy wpis skasował z Twittera "ze względu na szacunek dla ofiar". Przypomniał jednocześnie, że Niemcy dokonywali w Polsce "straszliwych zbrodni, m.in. na pracownikach fabryki broni" w Radomiu.
 
- Niemcy ich prześladowali. Onet to niemiecki wydawca, pojawiają się (tam) nieprawdziwe, kłamliwe ataki. Powinni się powstrzymać od ataków na Polskę, szczególnie na zakład dotkliwie potraktowany podczas II wojny światowej - ocenił polityk PiS w Radiu Plus.
 
Jak dodał, nie zadośćuczyniono Polsce szkód wyrządzonych podczas tego konfliktu. - Ten sam wydawca użala się nad losem niemieckich żołnierzy, którzy nie mogli obchodzić wigilii. Mówienie o tym, że Onet pisze o biednych, niemieckich żołnierzach to było uderzenie w twarz Polskę i naszą historię - przypomniał.
 
Zdaniem Suskiego, "jeżeli niemiecki wydawca kłamstwami atakuje polską fabrykę, to trzeba jej bronić". - Chroniłem polski interes i honor, a ci, którzy tak haniebnie atakują fabrykę i naszą historię, powinni zastanowić się, co robią - podsumował.
 
RASP: Suski krzewi mowę nienawiści
 
Właściciel Onetu, czyli koncern Ringier Axel Springer Polska zapowiedział w piątek kroki prawne wobec Marka Suskiego za jego twitterowe wpisy.
 

- Podejmiemy je w związku z krzewieniem mowy nienawiści oraz rozpowszechniania oszczerstw przez Pana posła Marka Suskiego - poinformowała Karolina Sznajder, dyrektor komunikacji RASP.

wka/ml/ polsatnews.pl, Radio Plus
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie