Seniorzy ogrzewali się parą z garnka. Pomogli policjanci

Polska
Seniorzy ogrzewali się parą z garnka. Pomogli policjanci
dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
O trudnej sytuacji seniorów zawiadomieni zostali pracownicy opieki społecznej

Dzielnicowi ze Szczucina (woj. małopolskie) pomogli małżeństwu 78-latków, którzy nie mieli opału, a do ogrzewania wykorzystywali parę z garnka podgrzewanego elektrycznie. Temperatura w budynku oscylowała poniżej 0, na zewnątrz było minus 14 stop. C. Policjanci zorganizowali pomoc i rozpalili w piecu.

Seniorzy mieszkający na terenach oddalonych od miasta często pozbawieni są pomocy, dlatego dzielnicowi ich odwiedzają, sprawdzają też, jak radzą sobie osoby samotne.

 

ZOBACZ: Dziecko omal nie zamarzło w samochodzie. Matka poszła na zakupy

 

- Sytuacja, jaką mł.asp. Łukasz Liguz oraz asp. Krzysztof Słowik zastali w domu małżeństwa 78-latków z gminy Szczucin, była dramatyczna. Staruszkowie nie mieli opału i byli wyziębieni. Do ogrzewania służyła in para z garnka podgrzewanego elektrycznie - relacjonował rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

 

Policjanci rozpalili w piecu

 

Policjanci zawiadomili lokalne władze. Dzięki wsparciu burmistrza Szczucina w parę godzin zapewniony został opał i pomoc medyczna. Pracownicy gospodarczy z urzędu gminy wnieśli opał do komórki, a mundurowi w między czasie narąbali drewna i rozpalili w piecu.

 

O trudnej sytuacji seniorów zawiadomieni zostali pracownicy opieki społecznej.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie