Dentystka miała bić dzieci podczas wizyt

Świat
Dentystka miała bić dzieci podczas wizyt
zdj. ilustracyjne/ Pixabay/ Jarmoluk
W mediach społecznościowych pojawiło się w tym samym czasie nagranie z kamer monitoringu zamontowanych w gabinecie

W Równem na Ukrainie wybuchł skandal po publikacji w mediach społecznościowych nagrań, na których widać, jak dentystka bije dzieci podczas wizyt - podają media. Policja wszczęła dochodzenie po dwóch zgłoszeniach w sprawie możliwego zastosowania przemocy przez lekarkę.

W sobotę lokalne organy ścigania poinformowały o wszczęciu postępowania w sprawie nieodpowiedniego wykonywania obowiązków przez rówieńską stomatolog. Dodano, że zgłoszenia w sprawie możliwych nielegalnych działań lekarki wpłynęły na policję od mieszkanek Równego i Kostopolu.

 

ZOBACZ: Noszenie maseczek sprzyja nieświeżemu oddechowi. Dentysta o szczegółach

 

Jak czytamy w komunikacie policji, 8-letnia córka jednej z nich po wizycie w prywatnej klinice dentystycznej miała ropną ranę wargi, a pięcioletnia córka mieszkanki Kostopolu doznała uszkodzeń ciała w trakcie leczenia zębów.

 

Nagrania monitoringu

 

W mediach społecznościowych pojawiło się w tym samym czasie nagranie z kamer monitoringu zamontowanych w gabinecie, na którym widać, jak lekarka wraz z asystentką siłą utrzymują chłopca, a następnie dentystka z całej siły uderza jego głową o fotel dentystyczny.

 

Inne nagranie pokazywało, jak kobieta potrząsa dziewczynką i dusi ją oraz grozi jej strzykawką - podały media. To nagranie zostało usunięte.

 

Portal Rivne News napisał, że nagrania te udostępniła na prośbę adwokata klinika, z której wcześniej była zwolniona lekarka. Przychodnia dodała, że zwolniła dentystkę w związku ze skargami rodziców na znęcanie się nad ich dziećmi.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie