Niepełnosprawny nastolatek zostawiony na mrozie w Holandii. Porzuciła go rodzina

Świat
Niepełnosprawny nastolatek zostawiony na mrozie w Holandii. Porzuciła go rodzina
Pixabay/stevepb
Niepełnosprawny nastolatek na wózku inwalidzkim został porzucony na mrozie przez rodzinę

W Holandii znaleziono niepełnosprawnego nastolatka na wózku inwalidzkim, porzuconego na mrozie przez rodzinę. Bliscy chłopaka wyjaśnili, że są bezdomni i nie mają już ani siły, ani pieniędzy by się nim zajmować. Śledztwo w sprawie prowadzi policja.

Niepełnosprawny 18-latek został znaleziony w nocy z 9 na 10 lutego przed budynkiem straży pożarnej w miejscowości Rijswijk w zachodniej Holandii.

 

Sparaliżowanego chłopaka siedzącego samotnie na wózku inwalidzkim podczas godziny policyjnej i na 10-stopniowym mrozie, odnalazł przypadkowy przechodzień. Chłopak nie był w stanie samodzielnie się poruszać ani wezwać pomocy.

 

Utrudniony kontakt i brak dowodu

 

Wychłodzony nastolatek trafił do szpitala z objawami hipotermii.  

 

ZOBACZ: Pierwszy lek na wtórnie postępującą postać SM z szansą na refundację

 

Póki co nie wiadomo kim jest poszkodowany. Według informacji przekazywanych przez policję, nastolatek może mieć między 17 a 20 lat. Nie miał przy sobie dowodu osobistego, a ze względu na prawdopodobne upośledzenie umysłowe kontakt z nim jest utrudniony. 

 

 

Rodzina zostawiła list

 

Miejscowa policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. Wiadomo, że przy chłopaku znaleziono list napisany przez jego rodzinę. Bliscy wyjaśnili w nim, że są bezdomni i zdecydowali się na taki krok, bo nie są już dłużej w stanie opiekować się niepełnosprawnym członkiem rodziny.

 

ZOBACZ: Niepełnosprawny zasnął z papierosem w ustach. Z płonącego łóżka uratowali go policjanci

 

Policja szuka teraz krewnych mężczyzny, aby "omówić możliwości udzielenia im pomocy".

 

Głos w sprawie zabrała radna gminy Rijswijk, która przyznała, że to "bardzo smutne". - Kiedy przeczytałem wiadomości w mediach, byłam zdumiona. To naprawdę bardzo smutne, że dzieje się coś takiego. Musimy teraz pozwolić policji wykonać swoją pracę. Jeśli okaże się, że jest to mieszkaniec Rijswijk, zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby zapewnić mu niezbędną pomoc - zapewniła w rozmowie z miejscowymi mediami.

dk/ polsatnews.pl, ad.nl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie