Książę Harry i księżna Meghan spodziewają się drugiego dziecka

Świat
Książę Harry i księżna Meghan spodziewają się drugiego dziecka
PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA/Instagram/People Magazine
Książę Harry i księżna Meghan spodziewają się drugiego dziecka

Mieszkający obecnie w Kalifornii brytyjski książę Harry - wnuk królowej Elżbiety II - i jego żona, księżna Meghan poinformowali w niedzielę wieczorem, że spodziewają się drugiego dziecka.

"Możemy potwierdzić, że Archie będzie starszym bratem. Książę i księżna Sussex są przeszczęśliwi, spodziewając się swojego drugiego dziecka" - oświadczył rzecznik pary.

 

Para opublikowała czarno-białe zdjęcie, na którym leżąca na trawie Meghan trzyma głowę na udzie Harry'ego, zaś prawą rękę na swoim brzuchu, wyraźnie wskazującym, że jest w ciąży.

 

ZOBACZ: Królowa Elżbieta i książę Filip zaszczepieni przeciwko COVID-19

 

"Meg, byłem na twoim ślubie, aby być świadkiem rozpoczęcia tej historii miłosnej, a teraz, moja przyjaciółko, jestem zaszczycony, że mogę uchwycić jej rozkwit. Gratulacje dla księcia i księżnej Sussex z powodu tej radosnej wiadomości" - napisał na Twitterze autor zdjęcia i przyjaciel książęcej pary, fotograf Misan Harriman.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by People Magazine (@people)

 

 

W listopadzie zeszłego roku Meghan w bardzo osobistym artykule opublikowanym na łamach "The New York Times" napisała o niewyobrażalnym bólu związanym z tym, że była w ciąży po raz drugi, ale w lipcu poroniła. "Trzymając w ramionach moje pierworodne dziecko, wiedziałam, że tracę drugie" - napisała.

 

Rezygnacja z pełnienia obowiązków

 

Na początku zeszłego roku 36-letni Harry i 39-letnia Meghan ogłosili, że rezygnują z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej i zamierzają prowadzić bardziej prywatne życie. Jak dawali później do zrozumienia, przyczyną tej decyzji było nadmierne ingerowanie brytyjskich tabloidów w ich życie. Od tamtej pory większość czasu spędzają w Kalifornii.

 

Rezygnacja z pełnienia obowiązków nie wpłynęła na miejsce Harry'ego i jego dzieci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu. Harry, młodszy syn następcy tronu, księcia Karola jest na szóstym miejscu, Archie na siódmym, zaś dziecko jego i Meghan, gdy przyjdzie na świat, będzie na ósmym.

msl/ The Sun, People Magazine, PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie