Na podium Polska 2050 Szymona Hołowni, PSL poza Sejmem. Sondaż

Polska
Na podium Polska 2050 Szymona Hołowni, PSL poza Sejmem. Sondaż
Archiwum Polsat News
Na podium Polska 2050 Szymona Hołowni, PSL poza Sejmem

PiS może liczyć na 41,42 proc. głosów poparcia, a KO na 23,21 proc. Za nimi plasuje się Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 15,25 proc. - podaje w czwartek "Super Express".

W sondażu przeprowadzonym przez Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" próg wyborczy przekracza jeszcze Nowa Lewica (SLD, Wiosna, Razem) - 9,73 proc. głosów poparcia oraz Konfederacja - 5,64 proc. PSL jest pod progiem i uzyskuje 3,59 proc. głosów.

 

Strajki kobiet a poparcie dla PiS

 

"Tysiące kobiet w całej Polsce buntują się na ulicach polskich miast przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji. I kiedy mogłoby się wydawać, że PiS na tym straci, poparcie dla tej partii utrzymuje się wciąż na wysokim poziomie" - konkluduje te wyniki "SE".

 

ZOBACZ: Strajk Kobiet po protestach przed TK: spotykamy się z szeregiem utrudnień ze strony policji

 

"Dla większości Polaków priorytetem nie jest temat aborcji, ale skutki pandemii koronawirusa i miejsca pracy" – ocenia cytowany przez tabloid prof. Kazimierz Kik, politolog.

 

"Być może umiarkowanych wyborców zraził wulgarny radykalizm liderek Strajku Kobiet. Polacy nie lubią chamstwa w polityce. A po drugie dla większości Polaków pandemia i jej skutki są dziś najważniejsze – komentuje inny politolog prof. Antoni Dudek z UKSW.

 

Walka z pandemią

 

Prof. Kazimierz Kik w rozmowie z "SE" dodaje: "PiS trzyma się wciąż mocno, bo zapewnia względną równowagę, jeśli chodzi o walkę z pandemią. Jeśli partia rządząca poradzi sobie ze szczepionkami, to sądzę, że jeszcze bardziej umocni się w sondażach".

 

Badanie zrealizowano przez Instytut Badań Pollster w dniach 29 stycznia - 1 lutego 2021 roku na próbie 1081 dorosłych Polaków - podaje "SE".

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie