Atak na biuro i groźby pod adresem posłanki KO. Sprawa trafiła na policję

Polska
Atak na biuro i groźby pod adresem posłanki KO. Sprawa trafiła na policję
Twitter/Monika Rosa
Atak na biuro Moniki Rosy, posłanki Koalicji Obywatelskiej

Nieznani sprawcy pomalowali czarną farbą okna biura poselskiego Moniki Rosy (KO) w Katowicach. Napisali "pedały raus!". Kilka godzin później w biurze posłanki Nowoczesnej odebrano telefon z groźbą śmierci.

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie minionej nocy. "»Pedały raus!« powitało nas dziś z ranka. Zaczyna się od mowy nienawiści. Potem przechodzą do czynów. Ale nie damy się zastraszyć” - napisała na Twitterze Monika Rosa. 

 

 

ZOBACZ: Szprotawa miastem przyjaznym osobom LGBT. Tak zdecydowali radni

 

W oknie biura posłanki wisi tęczowa flaga. Rosa przyznaje, że jest sojuszniczką osób LGBT+.

 

"Jesteśmy solidarni! Czyn został zgłoszony na policję, przejrzymy monitoring. Winne osoby powinny ponieść odpowiedzialność" - napisała na Facebooku.

 

Kilka godzin później posłanka zamieściła kolejny wpis. "»Ta Rosa będzie zabita« - powiedział człowiek dzwoniąc do mojego biura poselskiego. Rankiem obrzydliwy napis na biurze, a teraz groźba śmierci. Wszystko zgłaszam na policję" - napisała.

 

 

Monika Rosa jest posłanką od 2015 roku, gdy została wybrana z list Nowoczesnej. W wyborach w 2019 roku, startując jako kandydatka Koalicji Obywatelskiej, otrzymała 13 tys. 918 głosów, co było drugim najlepszym wynikiem tego komitetu (po Borysie Budce) w Katowicach.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie