Krajowa Sieć Kardiologiczna. "Rozpoczynamy kolejny etap"

Polska
Krajowa Sieć Kardiologiczna. "Rozpoczynamy kolejny etap"
Polsat News
Wizyta premiera w Narodowym Instytucie Kardiologii

- Dziś rozpoczynamy etap wejścia w program Krajowej Sieci Kardiologicznej, najpierw będzie to pilotaż w województwie mazowieckim -poinformował premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu odwiedził w czwartek Narodowy Instytut Kardiologii Stefana kardynała Wyszyńskiego.

- Niedawno przeszliśmy do etapu wdrożenia Krajowej Strategii Onkologicznej - zmówił szef rządu. Zapowiedział postanie nowego programu wspierającego leczenie kardiologiczne. - Chcemy, by program był całościowy - zaznaczył premier. 

 

- Dziś rozpoczynamy etap wejścia w program Krajowej Sieci Kardiologicznej, najpierw będzie to pilotaż w województwie mazowieckim - zapowiedział Morawiecki. - Będzie to krok milowy w zaoferowaniu Polakom dobrego procesu leczenia schorzeń sercowych i naczyniowych - dodał. Przypomniał, że "jest to dla nas priorytet". 

 

"Ścieżka do odbudowy zdrowia polaków"

 

- Pandemia spowodowała nie tylko spustoszenie w dużej liczbie zakażeń i zgonów, ale przyczyniła się do deficytu zdrowia i narastania zjawiska, które polega na tym, że maleje liczba zabiegów - zaznaczył obecny na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.  

 

WIDEO: Krajowa Sieć Kardiologiczna. "Rozpoczynamy kolejny etap"

  

 

ZOBACZ: Premier Morawiecki: restauracje, siłownie i kluby fitness nadal zamknięte

 

- To drugi krok i odsłona dużego planu, który będziemy przedstawiać w kolejnych tygodniach lutego - dodał minister. - Kolejne trzy elementy będą się odnosić do tego, by znieść limity dostępu do specjalistów, by zapewnić rozwiązania w rehabilitacji postcovidowej i program profilaktyki dla osób w wieku 40+ - mówił Niedzielski. Dodał, że to "ścieżka do odbudowy zdrowia Polaków".

 

Światowy Dzień Chorego, to chrześcijańskie święto ustanowione na dzień 11 lutego przez papieża Jana Pawła II. Celem święta jest skupienia się na sprawach osób chorych i zmagających się z ciężkimi schorzeniami. 

laf/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie