Strzelał z rewolweru w okno znajomego. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Polska
Strzelał z rewolweru w okno znajomego. Odpowie za usiłowanie zabójstwa
Śląska policja
Z takiej broni mężczyzna strzelał do okien sąsiada

Za usiłowanie zabójstwa będzie odpowiadał 40-letni mieszkaniec Mikołowa, który strzelał do okien mieszkania znajomego z czarnoprochowego rewolweru. Według śledczych to wynik trwającego między nimi konfliktu. Mężczyźni w złych stosunkach mieli pozostawać od dawna.

W niedzielę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie odebrał telefon od 42-letniego mężczyzny. Poinformował on funkcjonariusza, że ktoś strzela do okien zajmowanego przez niego mieszkania. Przekazał, że jeden z pocisków przebił szybę i uszkodził znajdujący się w pokoju telewizor.

 

ZOBACZ: Policjant przez 5 kilometrów gonił złodzieja. Wytropił go po śladach na śniegu

 

Na wskazane przez poszkodowanego osiedle w centrum miasta został wysłany patrol. Policjanci potwierdzili, że doszło do zdarzenia, zabezpieczyli łuski po pociskach i rozpoczęli dochodzenie mające na celu ustalenie sprawcy.

 

Zabezpieczone łuski do rewolweruŚląska Policja
Zabezpieczone łuski do rewolweru

 

 

Rewolwer czarnoprochowy

 

Szybko ustalono, że może być nim 40-letni mieszkaniec Mikołowa, z którym pokrzywdzony od dłuższego czasu był skonfliktowany. W mieszkaniu podejrzanego śledczy natrafili na rewolwer czarnoprochowy. Okazało się, że to ta sama broń, z której oddano strzały w kierunku okien.

 

Rewolwer znaleziony w mieszkaniuŚląska Policja
Rewolwer znaleziony w mieszkaniu

 

"Znaleziony przez policjantów rewolwer czarnoprochowy oraz zdobyte wcześniej informacje stały się podstawą do zatrzymania jego właściciela" - napisali przedstawiciele KWP w Katowicach.

 

Aresztowany mężczyznaŚląska Policja
Aresztowany mężczyzna

 

 

Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. W środę usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu co najmniej 8 lat więzienia.

rsr/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie