Na bezludnej wyspie na Bahamach odnaleziono troje Kubańczyków. Spędzili tam 33 dni

Świat
Na bezludnej wyspie na Bahamach odnaleziono troje Kubańczyków. Spędzili tam 33 dni
Twitter/ USCGSoutheast
Rozbitkom udało się przyciągnąć uwagę strażników, gdy wymachiwali prowizoryczną flagą

Podczas rutynowego lotu nad kontrolowane terytoria, amerykańska straż przybrzeżna na bezludnej wyspie na Bahamach odnalazła troje Kubańczyków. Dwóch mężczyzn i kobieta byli uwięzieni przez 33 dni. Aby przeżyć, jedli kokosy, mięso szczurów i skorupiaki.

Rozbitkom udało się przyciągnąć uwagę strażników, gdy wymachiwali prowizoryczną flagą. Zrobili również duży krzyż.

 

- Pomyślałem: "nigdy nie widziałem niczego na tej wyspie, ale przyjrzyjmy się bliżej". Później zobaczyłem, że jakieś osoby gorączkowo machały rękami, próbując nas skłonić do zejścia - powiedział AP jeden z funkcjonariuszy biorących udział w akcji. Jak podkreślił "czymś niesamowitym było zobaczyć ulgę na twarzach rozbitków, gdy dostali nadzieję".

 

ZOBACZ: Znaleźli się na bezludnej wyspie. Uratował ich napis "SOS" na piasku

 

Na niezamieszkałej wyspie Anguilla Cay, między Florydą a Kubą, znaleźli się po tym, jak ich łódź wywróciła się na wzburzonych wodach. Udało im dopłynąć do najbliższego przylądka. 

 

Otrzymali fachową pomoc

 

Kubańczycy nie mieli poważnych obrażeń, ale zostali przetransportowani helikopterem do Centrum Medycznego Lower Keys na badania kontrolne. O tym niecodziennym zdarzeniu poinformowali na Twitterze strażnicy przybrzeżni. 

 

 

Na skalistej wyspie, która jest częścią atolu Bahamów rosną palmy i krzewy owocowe. Obszar ten jest monitorowany przez straż przybrzeżną USA .

 

Urzędnicy imigracyjni nie poinformowali jeszcze, czy mężczyźni i kobieta zostaną deportowani, gdyż obecnie skupiają się na udzielaniu im niezbędnej pomocy. Nie jest jasne, czy grupa próbowała przedostać się nielegalnie do USA, czy po prostu przegrała walkę na morzu.

emi/grz/ Apnews.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie