Samochody wpadły do wykopu na budowie metra w Warszawie

Polska
Samochody wpadły do wykopu na budowie metra w Warszawie
Polsat News
Dwa samochody wpadły do kilkumetrowej wysokości wykopu.

Dwa samochody wpadły w czwartek rano do wykopu metra, które budowane jest w dzielnicy Targówek w Warszawie. Są poszkodowani. Do zdarzenia doszło w pobliżu skrzyżowania ul. Figara i Spójni. Pojazdy zostały wyciągnięte przez strażaków. Przyczyny wypadku ustala policja.

- Około godziny 6:15 kierowca, który prowadził busa z pracownikami podwykonawcy pracującego przy budowie metra nie opanował pojazdu, wpadł w poślizg i uderzył w samochód jadący prostopadle - wyjaśnił Bartosz Sawicki, rzecznik generalnego wykonawcy budowy metra firmy Gulermak. - To spowodowało, że uderzył w zaparkowany samochód i razem z nim sforsował bramę, a następnie wpadł na budowę konstrukcji stacji C19 - powiedział Sawicki.

 

Poszkodowani przewiezieni do szpitala

 

Reporter Polsat News Łukasz Dubaniewicz ustalił, ze jedna poszkodowana osoba została przewieziona do szpitala. Pozostali uczestnicy zdarzenia zostali opatrzeni przez pogotowie ratunkowe na miejscu.

 

- Jedna osoba została odwieziona do szpitala. Jest to kierowca busa. Pozostałym osobom udzielono pierwszej pomocy na miejscu. Osoby te zostały przewiezione do szpitala na rutynowe badania - dodał Sawicki.

 

ZOBACZ: Nastolatki wjechały quadem w przepust. Są poważnie ranne

 

Jak dodał zagłębienie, do którego wpadły samochody to gotowe części konstrukcji przyszłej stacji drugiej linii warszawskiego metra.

 

- To nie jest wykop tylko gotowa konstrukcja stacji. Są tam żelbetowe ściany i słupy. Za wcześnie, aby szacować straty. W tym momencie nie mamy personelu, aby oszacować szkody - dodał Sawicki. - Na tej stacji C-19 Zacisze i na jeszcze jednej stacji - Bródno - od środy będą prowadzone tylko prace utrzymaniowe ze względu na to, że wykryliśmy wśród pracowników ogniska koronawirusa. 25 osób jest zarażonych, a 9 jest na kwarantannie. Poinformowaliśmy o tym inwestora - powiedział Sawicki. Jak dodał na razie teren zostanie zabezpieczony.

 

WIDEO - Samochody wpadły do budowanego metra na Targówku w Warszawie

  

Strażacy wyciągnęli pojazdy na powierzchnię

 

Pojazdy wyciągnęła z kilkumetrowej głębokości wykopu straż pożarna. - Około godziny ósmej oba samochody udało się już wyciągnąć. Straż zakończyła działania na miejscu wypadku - przekazał dyżurny stołecznej komendy Państwowej Straży Pożarnej.

 

ZOBACZ: Nie wyhamował przed przejazdem. 31-latek wjechał w lokomotywę

 

Na miejscu pracowały trzy jednostki straży. W wypadku brały udział fiat, toyota i citroen.

hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie