Wypadek na "zakręcie mistrzów". Kierowca stracił panowanie nad samochodem

Polska
Wypadek na "zakręcie mistrzów". Kierowca stracił panowanie nad samochodem
YouTube
Wypadek na "zakręcie mistrzów" w Rudzie Śląskiej

Kierowca samochodu osobowego wpadł w poślizg na drodze szybkiego ruchu w Rudzie Śląskiej. Auto odbiło się od pobocza i przekoziołkowało w powietrzu. Wypadek zarejestrowała kamera monitoringu.

"Zakręt mistrzów" na Drogowej Trasie Średnicowej w Rudzie Śląskiej to miejsce doskonale znane kierowcom., bowiem często dochodzi tam do wypadków. 

 

Jak niebezpieczny jest to odcinek przekonał się w sobotę jeden z kierowców, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w pobocze. Siła uderzenia była tak duża, że samochód wzbił się w powietrze.

 

Nic mu się nie stało

 

Kierowca może jednak mówić o dużym szczęściu. W momencie zdarzenia trasa była całkowicie pusta, a on sam wyszedł z wypadku bez szwanku i o własnych siłach wydostał się z wraku auta.

 

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. 

 

 

Kierowca ukarany mandatem

 

- Kierowca renault laguny nie dostosował prędkości do warunków jazdy i dachował. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizja. Mężczyzna został ukarany na miejscu mandatem - poinformował w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

 

"Na śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania, koła tracą przyczepność, a kierowca może nie zapanować nad pojazdem i wpaść w poślizg. Zatem ważne jest, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz zachować bezpieczny odstęp od pojazdów jadących przed nami - im gorsze warunki, tym większy odstęp" - przypominają policjanci. 

dk/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie