Stany Zjednoczone. Prezydenckie pamiątki na aukcji. Do wylicytowania sweter Kennedy'ego

Świat
Stany Zjednoczone. Prezydenckie pamiątki na aukcji. Do wylicytowania sweter Kennedy'ego
Pixaby/Pexels
Prezydenckie pamiątki na aukcji

Prawie 300 przedmiotów związanych z amerykańskimi prezydentami, między innymi pukle włosów George'a i Marthy Washingtonów czy sweter Johna F. Kennedy'ego, będzie można kupić podczas internetowej licytacji, która rozpocznie się w czwartek - poinformował dom aukcyjny RR Auction z siedzibą w Bostonie.

Wśród wystawionych na aukcję przedmiotów są także wydane przez Andrew Johnsona rozporządzenie wprowadzające dzień żałoby po zabójstwie Abrahama Lincolna, pióro Warrena Hardinga oraz dokumenty podpisane między innymi przez Johna Quincy'ego Adamsa, Jamesa Monroe, Jamesa Madisona, Andrew Jacksona, Martina Van Burena, Zachary'ego Taylora, Millarda Fillmore'a, Jamesa Buchanana, Ulyssesa S. Granta i Jamesa Garfielda.

 

ZOBACZ: Stany Zjednoczone. Nawet 20 lat więzienia za atak na Kapitol. Zatrzymano już ponad 150 osób

 

Jak podał dom aukcyjny, sweter Kennedy'ego, który będzie można kupić, dostał operator telewizji CBS Herman Lang, który brał udział w nagraniu wywiadu z Jacqueline Kennedy w 1964 roku, rok po zamachu na 35. prezydenta w Dallas. Lang wspomniał, że jest mu zimno, a jeden z pracowników byłej pierwszej damy przyniósł mu sweter. Operator próbował go zwrócić, ale powiedziano mu, że może go zatrzymać jako pamiątkę.

 

Licytacja rozpocznie się w czwartek i potrwa do 18 lutego.

dsk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie