"Media bez wyboru". Piotr Zgorzelski napisał list do prezydenta ws. protestu medialnego

Polska
"Media bez wyboru". Piotr Zgorzelski napisał list do prezydenta ws. protestu medialnego
Polsat News
W związku z protestem wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski wystosował do prezydenta Andrzeja Dudy list

- Tam gdzie kiedyś stało PZPR, dziś stoi PiS - napisał wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski w liście do prezydenta Andrzej Dudy. Zarzucił w nim PiS kontrolowanie mediów publicznych, a także to, że "postanowiło zniszczyć media prywatne ekonomicznie". W liście nakłania Andrzeja Dudę do zawetowania projektu opodatkowania mediów.

W środę od rana trwa protest mediów prywatnych związany z projektem wprowadzenie nowego podatku obciążającego ekonomicznie nadawców. W związku z akcją "Media bez wyboru" stacje telewizyjne i radiowe zawiesiły nadawanie programu, a wydawcy prasowi zamieścili apel na pierwszych stronach swoich gazet. 

 

W związku z protestem wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski wystosował do prezydenta Andrzeja Dudy list otwarty, w którym zwraca się do głowy państwa o zawetowanie projektu nowego podatku. "Apeluję do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy o veto!" - pisze na Twitterze. 

 

"Każda władza czuje pokusę walki z mediami"

 

"W ostatnich pięciu latach Prawu i Sprawiedliwości udało się opanować media publiczne" - pisze w liście Zgorzelski. "Ale mimo wielu prób,  przez pięć lat Prawu i Sprawiedliwości nie udało się zakneblować wolnych mediów" - dodaje. 

 

 

"To siła i niezależność wolnych mediów prywatnych pozwala im pełnić funkcję kontrolną" - zaznacza wicemarszałek. Podkreśla także, że obciążenia ekonomiczne związane z nowym podatkiem będą dotkliwe dla nadawców i wydawców oraz znacząco ograniczą ich funkcjonowanie. 

 

"Każda władza czuje pokusę walki z mediami. Ale Prawo i Sprawiedliwość jest pierwszą polską władzą po 1989 roku, która tej pokusie uległa" - pisze. Zwracając się do prezydenta, zaznacza, że "uczciwy polityk to ten, który działa dla wyższego dobra, nawet kosztem własnego środowiska politycznego". "Może Pan zapowiedzieć, że zawetuje ustawę" - pisze Zgorzelski. 

 

"Apeluję do Pana, aby Pan to zrobił" - dodaje. 

laf/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie