Jechał pustą trasą średnicową. Za chwilę koziołkował w powietrzu [WIDEO]

Polska
Jechał pustą trasą średnicową. Za chwilę koziołkował w powietrzu [WIDEO]
Polsat News/"Wydarzenia"/Business Control MONITORING
Do dachowania doszło w nocy na pustej drodze.

Groźny wypadek na zakręcie Drogowej Trasy Średnicowej w Rudzie Śląskiej. Samochód wpadł w poślizg, a następnie zjechał na pobocze i został wyrzucony w powietrze. Renault Laguna koziołkowało w powietrzu. Mimo, że kolizja wyglądała groźnie, kierowca wyszedł z auta o własnych siłach. Został ukarany przez policję mandatem. Zdarzenie nagrała kamera monitoringu. [WIDEO]

Do kolizji doszło w sobotę 6 lutego o godzinie 3:17. Zakręt, na którym doszło do zdarzenia znajduje się na Drogowej Trasie Średnicowej w Rudzie Śląskiej. Przez kierowców miejsce to nazywane jest "zakrętem mistrzów" ze względu na częste wypadki.

 

Koziołkowanie w powietrzu i dachowanie

 

Renault Laguna jechało prostą drogą, gdy nagle koła straciły przyczepność i samochód zjechał na pobocze. Następnie doszło do wybicia go w górę i dachowania. Kierowca wyszedł ze środka o własnych siłach chwilę po tym, jak auto się zatrzymało.

 

Pojazd został znacznie uszkodzony. Odpadło z niego m.in. koło.

 

ZOBACZ: Troszyn: śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym. Kierowca auta wjechał pod pociąg

 

"Kierowca nie dostosował prędkości do warunków jazdy i dachował. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Nie trzeba było wzywać karetki, mężczyzna był w pojeździe sam. Został ukarany na miejscu mandatem" - powiedział Dziennikowi Zachodniemu aspirant sztabowy Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

 

Nagły atak zimowej aury na Śląsku

 

W piątek 5 lutego na śląskich drogach panowały dobre warunki drogowe. Sytuacja pogorszyła się jednak w nocy. Zaczął padać śnieg, jezdnie stały się śliskie.

 

ZOBACZ: Samochód ciężarowy wjechał pod pociąg. Tragiczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe

 

WIDEO - Przebieg zdarzenia nagrały kamery monitoringu

  

Wcześniej nagranie pojawiło się na profilu Business Control MONITORING na portalu YouTube.

 

 

Drogowa Trasa Średnicowa łączy miasta aglomeracji śląskiej i przebiega przez Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze i Gliwice. Na trasie jest 26 węzłów drogowych. Trasa przebiega w odległości kilku kilometrów na północ od śląskiego odcinka autostrady A4.

hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie