Samochód ciężarowy wjechał pod pociąg. Tragiczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe

Polska
Samochód ciężarowy wjechał pod pociąg. Tragiczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe
OSP Lutol Suchy
W wypadku zginął kierowca ciężarówki

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w pobliżu miejscowości Chociszewo (Lubuskie) samochód ciężarowy wjechał pod pociąg osobowy. W wypadku zginął kierowca ciężarówki. Podróżnym i obsłudze pociągu nic się nie stało - poinformował rzecznik lubuskich strażaków Dariusz Szymura.

Do wypadku doszło we wtorek około godz. 7.40. Z niewiadomych przyczyn kierowca samochodu ciężarowego wjechał pod pociąg relacji Zbąszynek - Gorzów Wlkp. - przekazał rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe SA Mirosław Siemieniec.

 

ZOBACZ: Myszków. Dróżnik uciął sobie drzemkę. Pociąg wyhamował w ostatniej chwili

 

- Pociągiem jechało siedmiu pasażerów i dwie osoby obsługi. Żadna z tych osób nie odniosła obrażeń. Kierowca ciężarówki jechał sam. Przybyły lekarz stwierdził jego zgon. Na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej - powiedział Szymura.

 

 

Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu poinformowała, że do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe na drodze dojazdowej do jednej z firm. W wyniku uderzenia pociągu kabina ciężarówki została całkowicie zniszczona. Obecnie pod nadzorem prokuratora trwa ustalanie okoliczności wypadku.

 

ZOBACZ: Dwóch nastolatków zginęło potrąconych przez pociąg

 

Jak dodał Siemieniec, przejazd był właściwie zabezpieczony i była zapewniona dobra widoczność, a znaki informowały o skrzyżowaniu kolejowo-drogowym i wymogu zachowania szczególnej ostrożności.

 

 

Ruch na linii Zbąszynek - Gorzów Wlkp. jest czasowo wstrzymany. Zostanie wznowiony po zakończeniu działań przez służby. Do tego czasu między Zbąszynkiem a Lutolem Suchym wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Podróżnym w pociągach oraz na stacjach na bieżąco przekazywane są komunikaty o aktualnej sytuacji na linii.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie