13-latek złamał obostrzenia, żeby spotkać się z dziewczyną. Przejechał kilkaset kilometrów

Świat
13-latek złamał obostrzenia, żeby spotkać się z dziewczyną. Przejechał kilkaset kilometrów
Pixabay/lisajules
Chłopiec nie mógł doczekać się końca ograniczeń i postanowił uciec z domu

Hiszpańska policja odnalazła w Madrycie 13-letniego Darka, który w niedzielę wyszedł z domu w Puerto Real koło Kadyksu w Andaluzji i zaginął bez wieści. Chłopiec mimo obostrzeń sanitarnych przemierzył 650 km, by spotkać się z poznaną przez internet dziewczyną.

W niedzielę rodzice chłopca po powrocie z zakupów zastali w mieszkaniu otwarte drzwi i włączoną konsolę do gier. Darek zginął bez śladu, a w domu brakowało tysiąca euro. Powiadomiona policja rozpoczęła poszukiwania, do których włączyli się mieszkańcy Puerto Real.

 

Zorganizowani w czteroosobowe grupy przeczesywali teren w pobliżu miejsca zamieszkania chłopca. Rodzice rozpowszechnili zdjęcia syna w sieciach społecznościowych, rozmawiali z lokalną telewizją. O sprawie informowała prasa oraz telewizje ogólnokrajowe.

 

 

Policja monitorowała telefon komórkowy chłopca, z którego wykonano kilka połączeń. Darek nie odpowiadał na telefony, a połączenia z członkami rodziny zostały zablokowane. 13-latek próbował zmylić poszukujących - przez komunikator WhatsApp powiadomił kolegów, że jest w Bilbao, a innym razem przesłał im nagranie audio, w którym zmienionym głosem informował, że został uprowadzony, a porywacze żądają okupu.

 

W końcu policja namierzyła sygnał telefonu i zlokalizowała zaginionego na stacji kolejowej w Madrycie.

 

 

Okazało się, że Darek poznał przez internet dziewczynę z położonego 650 km od jego miejsca zamieszkania Madrytu i koniecznie chciał się z nią spotkać. Chłopiec nie mógł doczekać się końca wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa ograniczeń w przemieszczaniu się i postanowił uciec z domu.

 

Teraz policja bada, jak to się stało, że nieletni uniknął kontroli policyjnych w otoczonym kordonem sanitarnym mieście oraz w zamkniętych regionach Andaluzji i Madrytu.

dk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie