Niemcy: wielokilometrowy korek na A2. Kierowcy spędzili noc w samochodach

Świat
Niemcy: wielokilometrowy korek na A2. Kierowcy spędzili noc w samochodach
PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL
Również odcinek autostrady na wysokości Dortmundu został sparaliżowany przez opady śniegu.

Obfite opady śniegu ponownie spowodowały chaos na wielu autostradach w Niemczech. Korek na A2 w pobliżu Bielefeld w Nadrenii Północnej-Westfalii zaczął się rozładowywać dopiero we wtorek rano. Kierowcy i pasażerowie spędzili ponad dwanaście godzin w zablokowanych pojazdach - pisze we wtorek dziennik "Welt".

Ciężarówki utknęły na autostradzie już w poniedziałek po południu z powodu śniegu. Autostrada została zamknięta w obu kierunkach - w sumie w okolicach Bielefeld utworzył się korek o długości ponad 70 kilometrów. Pomimo objazdu przez A33, sytuacja niewiele się poprawiła w nocy z poniedziałku na wtorek. - Rozplątanie tego supła zajmie bardzo dużo czasu - powiedziała rzeczniczka lokalnej policji.

 

Policja zarejestrowała 340 naruszeń zakazu prowadzenia pojazdów ciężarowych - pojazdy do 7,5 tony nie mogły poruszać się po autostradzie do godziny 22:00, ale łamały ten zakaz.

 

ZOBACZ: Korek na granicy z Ukrainą. Kierowcy czekają 20 godzin

 

Policja ostrzegła na Twitterze przed jazdą autostradą A2 w kierunku Oberhausen. Organizacja pomocy technicznej i straż pożarna zajmowały się kierowcami w obu korkach i rozdawały gorące napoje.

 

 

Tymczasem portal gazety "Bild" donosi we wtorek przed południem: "To jeszcze nie koniec. Chaos na A2 w pobliżu Bielefeld trwa. Korek ma długość prawie 37 kilometrów. Wiele osób wciąż tkwi w mrozie od ponad 16 godzin. Brakuje wody, jedzenia i benzyny!".

 

W najbliższych dniach opady śniegu w Niemczech powinny być mniej intensywne. Dużym problemem będzie za to silny mróz - szczególnie w nocy. W środkowych i wschodnich Niemczech nocne przymrozki wynoszące minus 18 stopni nie powinny być rzadkością, mówi gazecie "Welt" meteorolog Martin Jonas. Przy wietrze i suchym powietrzu odczuwalna temperatura może spaść nawet do minus 30 stopni w nocy.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie