Niemcy: 180 żywych kogutów w restauracji. Pianie i hałasy budziły sąsiadów

Świat
Niemcy: 180 żywych kogutów w restauracji. Pianie i hałasy budziły sąsiadów
Zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay
Zwierzęta zostały skonfiskowane przez służby

Pianie i hałasy - na takie niedogodności skarżyli się sąsiedzi pewnej wietnamskiej knajpy w Hamburgu. Mieszkańcy postanowili zawiadomić policję. Podczas interwencji mundurowych okazało się, że w lokalu przebywa 180 żywych kogutów.

"Zawiadomienie pojawiło się, ponieważ koguty robiły zbyt dużo hałasu wczesnym rankiem" - przekazał rzecznik prasowy policji w Hamburgu. Do interwencji doszło w sobotę w budynku mieszkalnym w dzielnicy Fuhlsbüttel, gdzie na parterze mieści się wietnamska restauracja. 

 

ZOBACZ: 83-latek dostał mandat, bo jego kogut pieje za wcześnie

 

Czekał na Chiński Nowy Rok 

Funkcjonariusze znaleźli w knajpie 180 żywych kogutów. Część zwierząt znajdowała się w klatkach, inne chodziły wolno po lokalu. Jak się okazało, właściciel planował z okazji Chińskiego Nowego Roku (12 lutego) przygotować z drobiu potrawy. 

 

ZOBACZ: Prawie 1500 zarzutów dla weterynarzy. Dopuścili nieprzebadany drób na rynek

 

Na miejsce wezwano urzędowego lekarza weterynarii i inspektora żywności. Koguty zostały skonfiskowane przez służby. Z informacji "Hamburger Abendblatt" wynika, że właściciel lokalu usłyszał zarzut. Mężczyzna przetrzymujący drób w nieodpowiednich warunkach, mógł  naruszyć przepisy dotyczące zapewnienia dobrostanu zwierzętom. 

ms/sgo/ rtl.de, mopo.de
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie